TJ SPARTAK MAS SEZIMOVO ÚSTÍ – SOKOL PÍSEK 21:22 (11:9)

V jihočeském derby se hrálo o druhé místo tabulky. Lépe začali hosté, kteří šli ze sedmičky Pekem do vedení. Na druhé straně otočili stav utkání Vincenc a Hladký. Až v 8. min. vyrovnával Ťupa na 2:2. Poté vstřelil branku Hajný. Pak přišel útlum hostů a domácí je trestali, šňůrou čtyř branek za sebou se v 15. minutě ujali vedení 6:3.

Písečtí se těžko prosazovali, jejich hra byla upracovaná, těžkopádná a pokud vstřelili branku, tak víceméně se štěstím. Ťupa snižoval na 4:6, z místa spojky se prosadil Košťál a snížil na 5:7. Na druhé straně opět Bláha a Vincenc navýšili skóre dokonce na rozdíl čtyř branek – 9:5.

Hosté zvýšili obrátky, Štětina a Pek korigovali na 7:9. Poté měli domácí dva vyloučené hráče a Písek hrál přesilovku, jenže neskutečné chyby a dvě proměněné šance vrátili Sezimoústecké znovu do vedení – 11:7. Naštěstí do poločasu snížili Hajný a Pek na 9:11.

Jestliže první poločas byl dramatický, tak druhá polovina zápasu byla přímo hororová. Hosté se nevzdali a Pek, Mráz a Čtvrtník vyrovnali na 12:12. Poté dali domácí tři branky, naštěstí opět Pek a Hajný korigovali. Ve 41. min. vedli domácí 15:14 a za tři minuty 17:15.

K obratu zavelel ve 45. minutě Ťupa, který čtyřmi brankami za sebou nejprve vyrovnal na 18:18 a poté i na 19:19. Vzápětí Hora v oslabení otočil skóre na 19:20. Soupeř ještě v 56. minutě vyrovnal, ale Čtvrtník dvě minuty před koncem upravil na 20:21. A jako vždy přišel na řadu Vosoba, který v závěru střetnutí zavřel svoji branku a svým výkonem pomohl Písku k zisku dvou bodů. Závěr byl skutečně infarktový.

Vosoba chytil šanci domácích, na druhé straně byl nařízen sedmimetrový hod. K němu se postavil Čtvrtník, jeho střela skončila na tyči, ale odražený míč doletěl opět k němu, další střela a opět tyč. Odražený míč přiletěl k Pekovi, který také trefil tyč. A míč získal soupeř. To už diváci fandili ve stoje.

Vosoba opět chytil a z trháku po přesné přihrávce Čtvrtníka zvýšil Pek na 22:20 pro hosty. Do konce utkání chyběla jedna minuta. Na straně domácích rychle skóroval Štěch, který 20 sekund před koncem snížil na 21:22.

Poté rozhodčí odpískali Pekovi neviditelné kroky, domácí rychle rozehráli a pět sekund před koncem střílel z prostoru levé spojky Brožek. Jenže na brankáře Vosobu si nepřišel. Ten čelem míč vyrazil a byl konec. Zklamaní diváci přesto odměnili obě družstva potleskem.

Písecký trenér Arnošt Raník k zápasu řekl: „Věděli jsme, že utkání nebude jednoduché, ale naši hráči opět zabojovali a zaslouženě zvítězili. Chtěl bych říci, že toto družstvo, i když se nedaří, dokáže zapnout a utkání zlomit. Chci pochválit opory družstva Ťupu a Peka, ale i brankáře Vosobu, který v závěru utkání tým podržel.“

Sestava a branky Písku: Vosoba, Havelka – Pek 6, Hora 1, Košťál 1, Bočan, Hajný 4, Marek, Šenfeld, Čtvrtník 2, Štětina 1, Mráz 1, Vepřovský, Ťupa 6.

Tuto neděli v 17.00 hodin přivítají písečtí házenkáři tým HK Slavia VŠ Plzeň.

TOMÁŠ MAŘÍK