Závod uspořádal domácí klub RG Proactive Milevsko a slavnostně ho zahájil místostarosta Milevska Martin Třeštík. Ten mimo jiné řekl, že dvacetileté trvání tohoto závodu nastolilo již tradici, kterou je potřeba nadále podporovat a rozvíjet.

Na startu se sešlo 65 závodnic z rakouských klubů SportUnion Linec a Rauris, ze dvou polských klubů z Krakova a Bielsko-Bialé, a celá řada vynikajících závodnic z celé České republiky.

Domácí gymnastky klubu RG Proactive se v silné konkurenci neztratily, naopak. Svými výbornými výkony se blýskla Vivien Němečková, která získala stříbrnou medaili a pohár za druhé místo v první kategorii, dále Natálie Křížová, jenž získala rovněž stříbrnou medaili a pohár v kategorii děvčat narozených v roce 2000.

K doplnění výsledků je nutné ještě uvést šesté místo Moniky Valvodové a sedmou příčku Lindy Lalákové v první kategorii, 12. místo Karolíny Kreisslové a 19. pozici Leticie Kochové v nejpočetnější kategorii nadějí starších.

A konečně nejstarší domácí závodnice Kristýna Souhradová a Adriana Havlíková, které startují v kategoriích dorostenek, se utkaly se silnou konkurencí celé řady reprezentantek České republiky a Slovenska a obsadily šestnácté a devatenácté místo.

V exhibičním vystoupení svých závodních sestav bez náčiní se představila nejmladší domácí děvčata Sabina Kubíčková, Natálie Kotašková a Tereza Kutišová.

Závod byl uspořádán pod záštitou starosty města Milevska, za podpory sponzorů a rodičů milevských závodnic, kterým patří velké poděkování.
Dalšími akcemi milevských gymnastek bude start na dvou pohárových závodech v Praze a v Ústí nad Labem, aby se do domácí sportovní haly k závodění opět vrátily.

V sobotu 9. dubna bude pořádán závod RG Proactive Cup a následně v sobotu 23. dubna se opět doma zúčastní oblastního přeboru, kdy půjde o postupová místa na mistrovství České republiky v jednotlivých věkových kategoriích.