V nizozemském Rotterdamu, kde se utkání hrálo, dokázaly remizovat s týmem HandbalAcademie a do domácí odvety si zajistily velice nadějný výsledek.

HANDBALACADEMIE – SOKOL PÍSEK 26:26 (11:15)

V konečném účtování však písecké hráčky nemohou být zcela spokojeny, protože již do přestávky si zajistily čtyřbrankový náskok (15:11) a většinu času ve druhé polovině zápasu si udržovaly tříbrankový náskok.

Druhý poločas skončil lépe pro domácí házenkářky, které nejen že srovnaly brankové manko, ale dokonce šly do vedení na 24:21. A písecké hráčky se najednou ocitly v opačné roli. A byly to ony, kdo musel dotahovat náskok soupeře. Ještě tři minuty před koncem vedl domácí tým 26:23, pak ale především zásluhou Ivety Luzumové bylo minutu před koncem srovnáno – 26:26.

Závěr byl velice dramatický, v poslední minutě kryla písecká brankářka Lenka Vařečková hvězdné Bovenbergové sedmimetrový hod. Poté si vzal písecký trenér Jan Salač oddechový čas a stanovil taktiku pro zbývající čas, ale skóre se již nezměnilo.

Písecký tým předvedl velmi dobrou házenou a v domácím prostředí (sobota 19. 3. od 15 hodin) má velikou naději na to, aby vybojoval postup do dalšího kola. Vyloučení 5:5, sedmičky 3/2:4/4, rozhodčí Nabokau a Kulik (oba Bělorusko), 800 diváků.

Sestava a branky Písku: Skálová, Vařečková, Káplová – Luzumová 12, Stellnerová 4, Borovská 3, Dvořáková 2, Salačová 2, Krouská 1, Vrabcová 1, Vyhnalová 1, Malá, Rusfelová.

Nejlepší střelkyně domácího týmu HandbalAcademie: Bovenbergová 10, Jongenelenová 3, Moelkerová 3. Nizozemský celek má velice mladý kádr, nejstaršími hráčkami jsou Roxanne Bovendbergová (největší osobnost nizozemského týmu) a Sanne Van Olphenová (roč. narození 1989), Isabelle Jongenelenová a Lisette Moelkerová jsou ročník narození 1991, ostatní hráčky se narodily v letech 1992, 1993 a 1994.

Trenér píseckého družstva Jan Salač zhodnotil pohárové utkání takto:

„Výsledek mohl být lepší, ale i horší. První poločas jsme hráli dobře a zaslouženě jsme vyhráli o čtyři branky. Po přestávce ale domácí tým zlepšil hru, zvýšil tlak na naši branku a šel dokonce do tříbrankového vedení. V samém závěru utkání jsme ale ještě stačili srovnat skóre a Lenka Vařečková v poslední minutě zápasu dokonce chytila sedmimetrový hod. Lenka patřila společně s Jitkou Skálovou k nejlepším hráčkám našeho družstva.

V průběhu utkání neproměnily naše hráčky několik výborných šancí a několikrát trefily tyč soupeřovy branky. Kdyby tyto příležitosti skončily gólem, mohl být výsledek zápasu jasně v náš prospěch. Druhý zápas je zcela otevřený, začíná se znovu, nám se ale doma daří. Nejprve se však musíme soustředit na středu, kdy doma předehráváme interligové utkání s Trenčínem. Ve čtvrtek a v pátek se budeme připravovat na sobotní odvetný duel s HandbalAcademie.

Doufám, že nás přijdou diváci povzbudit v co největším počtu, postup do semifinále je hodně blízko, ale zbývá ještě udělat poslední krok,“ dodal na závěr trenér Jan Salač.

Písecký celek má nakročeno k historickému úspěchu za dobu trvání písecké házené, vždyť tuto sobotu se v obloukové hale bude hrát o postup do semifinále evropského poháru! Nepředbíhejme však, tuto skutečnost si jistě uvědomují i v Nizozemsku a mladý tým soupeře zcela určitě přijede s takovou herní taktikou, aby v Písku uspěl.

Bude to boj o každý míč, o každý metr palubovky, kdy opět, stejně jako před tím, může sehrát velkou roli momentální forma brankářek. Písecké hráčky si jistě takovou šanci nenechají vzít a za velké podpory diváků budou bojovat o postup. A k jeho realizaci jim všichni budeme držet palce.