V sobotu 12. březnaod 17.00 hodin je v Rotterdamu čeká úvodní zápas čtvrtfinále evropského Challenge Cupu, kde nastoupí proti domácímu týmu HandbalAcademie.

„O soupeři, který je vlastně juniorským výběrem své země, toho moc nevíme. I když jsme si sehnali video z minulého roku, je to pro nás velká neznámá. Nizozemský celek se mění z roku na rok. Musíme být připraveni na to, že proti nám nastoupí mladý a velice houževnatý soupeř,“ řekl nám ve středu odpoledne písecký trenér Jan Salač.

A s jakou taktikou nastoupí písecký tým do prvního zápasu? „V úvodních minutách zápasu budeme soupeře postupně poznávat a vyčkávat, co od něho můžeme očekávat,“ pokračuje Salač.

„Víme, že domácí hráčky jsou mladé, takže budou rychlé a velice houževnaté. Hodně bude záležet na tom, jakým stylem bude nizozemský celek bránit. Tím, že o něm nemáme prakticky žádné informace, to pro nás bude dost složité. Proto se musíme připravit na všechny varianty,“ říká Salač.

A s jakým výsledkem by trenér Salač byl spokojen?

„Jedeme do neznáma, přesto chceme uhrát co nejlepší výsledek, který by nám dával naději do domácí odvety. Myslím, že jsme schopni sehrát vyrovnanou partii s tím, že větší zkušenost by měla být na naší straně. Když si přečtete webové stránky soupeře, dozvíte se, že si na nás dost věří a hýří optimismem.

Je těžké o tom takto hovořit, protože máme o něm málo zpráv, zatímco nizozemský tým získal informace od svého ligového rivala, klubu SV Dalfsen, který vloni hrál turnaj úvodního kola Challenge Cupu právě v Písku. Takže zatímco oni o nás toho budou vědět až dost, my o nich prakticky nic. Naší výhodou by měla být větší zkušenost, kterou bychom měli na jejich hřišti prodat,“ tvrdí Salač.

Do středečního zápasu ve Zlíně se po zranění ruky vrátila již uzdravená Lucie Vyhnalová, která zaznamenala čtyři branky. „Doufám, že zraněný prst na ruce Lucky je v pořádku a ona bude moci v Nizozemsku hrát naplno,“ věří trenér Salač ve start hráčky, která dokáže střílet branky i z větší vzdálenosti.

„Určitě bude přínosem do naší hry. Jinak nastoupíme ve stejném složení, jako tomu bylo v nedávných domácích osmifinálových zápasech proti ABU Baku. Už je to několikátý zápas po sobě a hráčky jsou na to zvyklé. Myslím, že menší počet hráček v týmu děvčata více stmeluje. Zápas ve Zlíně je pro nás generálkou na sobotní pohárový duel. Chceme uspět i v interlize, neboť stále hrajeme o postup do play off,“ dodal na závěr trenér píseckých házenkářek Jan Salač.