Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Jihočeská liga gymnastek pokračovala v Písku

Písek – V sobotu se ve sportovní hale uskutečnil čtvrtý závod Jihočeské ligy moderních gymnastek.

1.3.2011

Na snímku jsou moderní gymnastky Sokola Písek. V horní řadě stojí (zleva): L Karlová, H. Strnadová, K. Bártová, T. Sajtlová. Uprostřed jsou: V. Jelínková, A. Dubská, N. Horažďovská, L. Marková. Dole stojí A. Škulinová a E. Marunová. Foto: Deník/František Bořánek

V některých kategoriích je již jasné celkové umístění, nicméně ještě zbývá poslední dílčí závod. Ten se uskuteční patnáctého května v Milevsku, kde proběhne zároveň celkové vyhlášení výsledků.

Jelikož písecké gymnastky absolvovaly pouze tři dílčí závody, musí se posledního závodu zúčastnit. Podmínkou v celkovém hodnocení je totiž účast minimálně na čtyřech kláních.

V Písku se představily gymnastky ze čtyř oddílů oblasti, a to Jiskra Humpolec, RG Proactive Milevsko, SKMG Máj České Budějovice a domácí Sokol Písek.

V kategorii přípravka A (ročník narození 2004 a ml.) představily své sestavy bez náčiní dvě písecké gymnastky. Pěkné třetí místo obsadila Aneta Škulinová. Druhou nejmladší gymnastkou byla Eliška Marunová. Její sympatický premiérový výkon zaslouží velkou pochvalu a povzbuzení do další práce. V konečném součtu obsadila páté místo.

V kategorii nadějí nejmladších (roč. 2002 a ml.) si za svůj výkon vybojovala třetí příčku Viktorie Jelínková. Ve dvojboji sestav předvedla bez náčiní a švihadlo.

V kategorii nadějí mladších (roč. 2001 – 2000) měl písecký oddíl také dvě gymnastky. Jednoznačně nejlepší výkon v této kategorii předvedla Nela Horažďovská. Vysoká náročnost a obtížnost sestav (švihadlo a obruč) a jejich provedení oslovily rozhodčí.

S výrazným tříbodovým odstupem od druhé závodnice suverénně zvítězila. Šesté místo obsadila Aneta Dubská. V konkurenci děvčat o rok starších podala solidní výkon. Aneta však musí ještě zapracovat na technice náčiní, která je velmi důležitá.

V kategorii kadetek mladších (1999 – 1998) opět zvítězila Hana Strnadová. Pro tento závod Hana zvolila míč a švihadlo. Zbytečná tréma se podepsala na sestavě s míčem u Lucie Markové. Obruč už byla o poznání lepší a více se na ni koncentrovala. Celkově tak obsadila druhé místo.

Tereza Sajtlová vyhrála kategorii kadetek starších. Výrazný pokrok udělala ve cvičení se stuhou. Všeobecně platí, že stuha patří k nejnáročnějšímu náčiní. Velmi zdařilá byla i obruč.

Poprvé se po vleklých zdravotních obtížích představila v kategorii dorostenek Lada Karlová. Trenérka tak měla možnost posoudit obtížnost a náročnost sestav a jejich zvládnutí.

Další závodnicí této kategorii byla Kristýna Bártová, jenž předvedla sestavu s kuželi a obručí. Lada kategorii vyhrála, Kristýna obsadila čtvrtou příčku.

PAVLA SAJTLOVÁ

1.3.2011 VSTUP DO DISKUSE

Lidé na Písecku vyšli volit, chtějí lepší budoucnost

Zubní pohotovost o víkendu

Místo Domity bude Česká spořitelna

Milevsko - Česká spořitelna se v Milevsku přestěhuje ze stávajících prostor v budově bývalé spořitelny na náměstí E. Beneše.

K Otavě míří nováček z Nymburka

Písek - Třetiligoví fotbalisté Písku zakončí před sobotním obědem třízápasovou sérii proti nováčkům ČFL. Po nevydařených duelech s Čížovou a Ústím nad Orlicí se u Otavy představí nymburský Polaban.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

V sobotu je na programu 92. ročník běhu Kolem Ameriky

Písek - Jeden z nejtradičnějších českých běhů, který se blíží k jubilejní stovce, si připíše další čárku do kolonky absolvovaných ročníků.