Utkání zhodnotili trenéři obou družstev takto:

Peter Olšavský, Bratislava:

„Blahopřeji domácím k zaslouženému vítězství. Písek byl v tomto utkání herně i takticky vyzrálejším týmem. Náš celek je nový, jsou v něm mladé hráčky, které v každém utkání získávají cenné zkušenosti. Musím říci, že v takové atmosféře ještě nikdy nehrály, takže je to pro ně všechno nové.

Řeknu to na rovinu: nejsem spokojený s výsledkem, ale s přístupem hráček k utkání spokojený jsem. Myslím si, že nám v utkání chybělo i trochu házenkářského štěstí. Jinak by výsledek vypadal asi jinak. Bohužel nemáme žádnou spojku, která by dokázala vystřelit z dálky, naopak Písek má dvě nebo tři hráčky, které jsou schopné skórovat z větší vzdálenosti.

Navíc jsme udělali v zápase hodně technických chyb. Jsme velmi labilní tým, když uděláme několik chyb nebo neproměníme dvě tři šance, hned se složíme. Ale jak říkám, oproti předchozím zápasům jsem tentokrát spokojený. Nám chyběly některé klíčové hráčky, nemocná Gáborová, zraněná Kochanová a Kertészová otěhotněla. Jejich absence na hřišti byla znát, ale nechci se na to vymlouvat. Prostě jsme nastoupili s hráčkami, které máme k dispozici a utkání dopadlo tak, jak dopadlo.“

Neočekávali jste, že budou písecké hráčky po předchozím náročném zápasovém programu již unavené?

„Ani ne. Sledoval jsem výsledky Písku a vím, že vyhrál dva pohárové zápasy s Baku a v týdnu i interligové utkání v Jindřichově Hradci. Mně bylo jasné, že trenér Salač nebude hráčky tréninkově příliš zatěžovat, že jim spíše naordinuje klid a rehabilitaci. Písecké házenkářky nevypadaly moc unaveně, předvedly dobrý výkon, i když v některých fázích zápasu rovněž chybovaly.“

Jan Salač, Písek:

„S dosaženým vítězstvím jsem samozřejmě spokojen, s předvednou hrou už méně. Jak zde bylo řečeno, tým Bratislavy je ve fázi, kdy tvoří nový tým, přesto u nás předvedl sympatický výkon. My usilujeme o play off, takže jsme chtěli vyhrát, a to se podařilo. Proto jsme si s hráčkami řekli, že musíme na soupeře vletět hned od začátku.

Výsledek se začal pro nás vyvíjet docela slušně, kdy jsme si vytvořili slibný náskok. Jenomže poté děvčata, snad pod tímto dojmem polevila, začala předvádět nepochopitelné věci, které vedly ke ztrátám míčů či k nepřesné střelbě. V prvním poločase jsme téměř deset minut nevstřelili branku. A hernímu výpadku jsme se nevyhnuli ani ve druhém poločase.

Naše hráčky nedokáží udržet plnou koncentraci po celý zápas. Ono není jednoduché vypořádat se s osobní obranou na jednu či dvě naše hráčky, ale s tím se prostě musí v každém utkání počítat. A nyní k tomu došlo.

A místo toho, abychom se uklidnili, začala naše děvčata zmatkovat a dělala neskutečné chyby. V takových situacích je třeba hru uklidnit a hrát více hlavou, vždyť v družstvu máme již dostatečně zkušené házenkářky. Osobní obrana na Luzumovou, Borovskou či Vrabcovou nám dělala velké problémy, ale vypořadali jsme se s tím, i když hra ztratila na kvalitě a chyb neutále přibývalo. V okamžiku, kdy jsme přišli o zraněnou Luzumovou, se všechno ještě znásobilo.“

Pokud se zranění Luzumové ukáže být jako vážnější, jak bez ní zvládnete dvojutkání na Slovensku, které vás čeká další víkend?

„Pokud Iveta nenastoupí, bude to po Lucii Vyhnalové již druhá hráčka na marodce, která umí vystřelit z dálky a dát branku. V sobotu hrajeme v Partizánskem a v neděli předehráváme utkání v Michalovcích, takže nás znovu čeká náročný program.

Nechci předjímat, ale v duchu věřím, že se dá Iveta zdravotně do pořádku a k zápasům na Slovensko s námi odjede. Potřebujeme tam bodovat, bez ní by oba zápasy pro nás byly hodně těžké.“