Nejprve to byla dvě víkendová utkání evropského poháru s ABU Baku, ve středu pak dohrávka v Jindřichově Hradci a nyní v sobotu další interligový duel s Bratislavou. Celková bilance? Čtyři zápasy = čtyři výhry!

SOKOL PÍSEK - ŠKP BRATISLAVA 27:20 (15:9)

Písek šel do vedení brankou Vrabcové, druhý zásah přidala o chvíli později Borovská. Poté hráčka hostí nastřelila tyč Káplové branky a z protiútoku mířila do tyče i domácí Krouská. V 5. min. přidala Luzumová třetí gól Písku.

Tým ŠKP vstřelil svoji první branku až v 7. minutě: Kodajová snížila ze sedmičky na 1:3. Když pak Luzumová dvěma brankami vytáhla vedení svého týmu na 5:1, vzal si trenér hostí Peter Olšavský oddechový čas. Jenomže písecké hráčky předváděly kvalitní házenou, i když někdy dělaly až nepochopitelné technické chyby.

Když pak Krouská posunula skóre na 10:4, začal tým ŠKP hrát osobní obranu na domácí střelkyni Luzumovou. Vzápětí Stellnerová vstřelila jedenáctý gól Písku a Školkovou v brance soupeře vystřídala Leviczká. V závěru úvodního poločasu se domácím hráčkám přestalo dařit, a když Globanová snížila na 8:14, vzal si oddechový čas i písecký trenér Jan Salač. Přesto Jihočešky vyhrály úvodní část zápasu slibným rozdílem 15:9.

Druhou polovinu začaly domácí hráčky zbytečně nervózně, naštěstí je výbornými zákroky podržela brankářka Petra Káplová. Soupeř začal zlobit, nejprve H. Janšáková snížila ze sedmičky na 10:16 a poté Rychtarechová na 11:16. Jenomže Salačová dvěma brankami a Vrabcová jednou přesnou trefou opět posunuly vedení Písku na rozdíl osmi branek – 19:11.

V dalším průběhu zápasu hostující celek nasadil osobní obranu ještě na Vrabcovou a Borovskou, takže bylo na ostatních hráčkách, jak se s touto změnou vyrovnají.

Při jedné z útočných akcí domácích se po nezaviněné srážce skácela s hlasitým výkřikem na palubovku domácí opora Iveta Luzumová a za hlubokého ticha publika zůstala nehybně ležet. Po ošetření byla za potlesku diváků odnesena na lavičku a utkání tak pro ni, se zraněným levým kolenem, předčasně skončilo.

V závěru střetnutí hrál Písek dokonce oslaben o dvě vyloučené hráčky, přesto dovedl zápas v pohodě do vítězného konce – 27:20.

„S vítězstvím a ziskem dvou bodů jsem samozřejmě spokojen, avšak k předvedené hře v některých fázích zápasu mám výhrady,“ poznamenal po zápase písecký trenér Jan Salač a dodal, že hluchá místa ve hře jeho týmu lze přičíst i tomu, že děvčata hrála již čtvrtý zápas v jednom týdnu. „Na to se ale nechci vymlouvat. Hrajeme o play off, takže pro nás je toto vítězství velice cenné. Doufám, že zranění Ivety Luzumové nebude natolik vážné a že za týden s námi pojede na Slovensko,“ uzavřel Salač.

Napomínání 1:3, vyl. 4:3, sedmičky 1/1:5/3, rozhodčí Kavulič a Skružný, 230 diváků. Sestava a branky Písku: Káplová, Vařečková, Skálová - Luzumová 6/1, Borovská 5, Salačová 4, Vrabcová 3, Dvořáková 3, Krouská 3, Stellnerová 2, M. Veselá 1, Rusfelová.

Branky Bratislavy: Globanová 4, Štetáková 4, H. Janšáková 4/2, Kováčová 2, Kodajová 2/1, Hodošková 2, Jurigová 1, Rychtarechová 1.

O víkendu budou mít písecké házenkářky hodně náročný pořad: v sobotu hrají v Partizánskem a v neděli si předehrávají zápas v Michalovcích.