Písecký tým doma hostil soupeře ze západu Čech.

SOKOL PÍSEK – SSK TALENT 90 PLZEŇ 29:19 (13:8)

Sestava a branky Písku: Vosoba, Trnavský – Pek 4, Hora 4, Košťál 1, Vepřovský, Bočan 1, Hajný 4, Volf 1, Marek 1, Ťupa 5, Šenfeld, Čtvrtník 3, Štětina 3. Trenéři Arnošt Raník a Tomáš Mařík.

Po zimní přestávce přivítali písečtí házenkáři na svém hřišti soupeře z Plzně. Úvod zápasu patřil hostům, kteří využili střelecké nemohoucnosti píseckých hráčů a ujali se vedení 2:0.

První branku Písku vstřelil až v 9. minutě Hora. Ten pak využil nepřesného rozehrání hostí a podařilo se mu vyrovnat. Nicméně Západočeši se trpělivou hrou ujali vedení 3:2 a v polovině úvodního poločasu vedl Talent 5:3.

V těchto momentech zápasu většina střel domácích hráčů končila v rukou plzeňského brankáře, takže zákonitě musela přijít změna. Na hřiště přišly ostré spojky Štětina s Ťupou a hned to bylo znát. Oba borci hru oživili a prosazovali se především střelbou z dálky.

Z trháku se trefil Bočan, Volf pak nekompromisní bombou nastartoval celý písecký tým. Chytil se i Vosoba v brance, a v rozmezí od 19. do 23. minuty se skóre těsně přiklonilo na stranu domácích – 8:7.

Hosté ještě stačili vyrovnat, ale neuvěřitelný závěr poločasu vytvořil potřebný rozdíl, který nakonec vedl k celkovému vítězství. Ve 24. minutě zvýšil Štětina dvěma brankami vedení píseckého celku a poté přišla chvíle Hajného, který třemi brankami za sebou stanovil poločasový výsledek – 13:8.

Do druhého poločasu nastupovali hráči s odhodláním zvýšit náskok a dovést utkání do vítězného konce. To se také podařilo. S chutí si zastřílel Ťupa a Pek, v brance měl svůj den opět skvělý Vosoba. I přes výpadek v úvodu utkání, který lze přičíst nerozehranosti, se zrodilo naprosto zasloužené vítězství.

Tuto neděli hraje Písek doma od 17.00 hodin s týmem z Ledče nad Sázavou.

TOMÁŠ MAŘÍK