Za velkých ovací publika postoupilo do čtvrtifinále.

SOKOL PÍSEK – ABU BAKU 35:26 (19:13)

Na pozápasové tiskovce již byla hodně znát uvolněná atmosféra, hosté z Ázerbájdžánu (mimochodem velice sympatický tým) uznali kvality soupeře a sportovně mu poblahopřáli k postupu. Utkání hodnotili trenéři obou týmů:

Rafiga Schabanová, Baku:

„Chtěla bych pohlahopřát píseckému týmu k postupu do dalšího kola. Tento zápas ukázal, že jeho postup je zcela zasloužený. Písek měl lepší družstvo. My jsme se od začátku snažily držet s domácími házenkářkami krok, ale ty nás přehrály, takže jsem za již rozhodnutého stavu dala příležitost ke hře i ostatním děvčatům z lavičky, aby se postupně zapracovala do sestavy. Pro nás bude nyní důležité, abychom připravily a zabudovaly další hráčky do našeho družstva.

Vaše hráčky ukázaly, že daly do obou zápasů velké srdce a ukázaly větší touhu po vítězství. Myslím si, že písecký tým má na to, aby uspěl i v dalším kole. A já mu přeji, aby postoupil co nejdále. A zároveň vám děkuji za velmi pěkné přijetí u vás a za to, jak jste se o nás po všechny dny starali. Máte krásné město a nám se zde velice líbilo. Nádherné jsou historické památky, které pro nás byly velkou změnou oproti městu Baku, které je velice rušné. Tady je naopak velký klid.“

Alyona Shulindinová, hráčka ABU Baku:

„Tento zápas se nám vůbec nevyvedl, hrály jsme velice špathě, když jsme se dopustily velkého množství technických chyb. Ukázalo se, že musíme ještě více trénovat a hodně na sobě zapracovat, abychom v blízké budoucnosti stačily hrát s takovými soupeři, jako je třeba Písek. Čeká nás hodně práce a v příštím roce to chceme v Challenge Cupu znovu zkusit. Snad se nám povede lépe než letos a dosáhneme lepších výsledků.

A jak se nám hrálo ve zdejší hale? U nás máme mnohem lepší a modernější halu. U vás se nám nelíbilo, že jsme musely přecházet venkovní částí z jedné haly do druhé. Navíc prostory kolem střídaček jsou hodně stísněné, je tam málo prostoru. I diváci byli velice blízko hrací plochy, na což také nejsme zvyklé. Co se týká haly, s tou jsme nebyly vůbec spokojeny.“

Jan Salač, trenér Písku:

„Děkuji za gratulaci k vítězství a postupu do dalšího kola. Před tímto zápasem jsme si s hráčkami řekli, že když navážeme na výkon ze sobotního utkání, zvláště jeho druhý poločas, a udržíme do přestávky vyrovnaný kontakt se soupeřem, tak máme šanci uspět. Do zápasu jsme šli s tím, že máme čtyři branky navrch, takže naše hra byla od začátku uvolněnější. Všem hráčkám se dařilo, i brankářkám, každá si na hřišti odvedla svoje.

Nebojím se říci, že náš tým předvedl v tomto utkání jeden z nejlepších výkonů v této sezoně. Proto znovu musím všem hráčkám poděkovat za jejich bojovný zodpovědný výkon, kdy od první do poslední minuty měly utkání pod kontrolou. Soupeř znovu předvedl velice sympatický výkon, my jsme nechtěli po sobotě nic měnit, akorát jsme větší důraz položili na zkvalitnění obrany.

A ta byla výborná. Děvčata hrála agresivně, hlídala si seběhy a přihrávky hráček, které nám v prvním zápase dělaly největší problémy. Kromě posledních deseti minut zápasu, ve kterých jsme měli hluché místo a už se nám tolik nedařilo, jsme s tímto zápasem maximálně spokojeni. Děkuji hráčkám, ale i divákům, kteří nám v obou zápasech vytvořili skvělou domácí kulisu.“

Iveta Luzumová, hráčka Sokola Písek:

„Zápas byl pro nás hráčky hodně těžký, a to jak po fyzické, tak i psychické stránce, protože jsme si byly vědomy, že se v něm rozhodne o postupujícím. Uvědomovaly jsme si, do čeho jdeme, ale nepřipouštěly jsme si možnost, že bychom těžce vybojované vítězství ze soboty v tomto střetnutí ztratily.

Myslely jsme si, že tým Baku nám bude klást větší odpor. Nám se dařilo od první minuty, zkvalitnily jsme obranu, takže jsme soupeřky do šancí moc nepouštěly. Navíc nám dobře zachytaly brankářky. V závěru jsme pak hrály v klidu a udržovaly jsme si dostatečný brankový odstup.

Myslím si, že diváci viděli dva kvalitní zápasy a nyní se mohou těšit na dalšího atraktivního soupeře. A jakého soupeře bychom si přály pro čtvrtfnále? (Smích) To je moc těžké, asi kohokoliv, jenom ne Spartak Kyjev!“