V osmifinále Challenge Cupu sehrál v obloukové hale dva zápasy s ázerbájdžánským celkem ABU Baku.

Sobotní zápas:

ABU BAKU – SOKOL PÍSEK 29:33 (12:14)


Utkání hodnotili trenéři obou celků takto:

Jan Salač, Písek:

„Co se týká hry soupeře, probíhalo utkání podle našich předpokladů, i když některé herní varianty se změnily. Jinak jsme byli na úvodní střetnutí dobře připraveni. Po celou dobu to bylo vyrovnané utkání, čtyřbrankový rozdíl na jeho konci se zrodil v okamžiku, kdy jsme vystřídali brankářku.

Petra Káplová měla po příchodu na hřiště dva výborné zákroky a pak jsme se soupeři utrhli na dva až tři góly. A toto vedení jsme pak ještě těsně před koncem navýšili na čtyřbrankový rozdíl.

Chtěl bych ztlumit emoce po zápase, neboť jsme teprve v poločase. Výhra o čtyři branky by mohla nahrávat uspokojení, že je všechno dobré, ale ono tomu tak není. Je před námi ještě druhý zápas a ten bude ještě těžší než byl tento. Naše hráčky budou muset vydat ze sebe ještě více sil, aby dobře zvládly i druhý duel.

Musím naše děvčata pochválit, protože v utkání, hlavně v jeho druhém poločase, předvedla výbornou házenou. Hráčky přežily vyloučení a dokázaly střílet góly i v oslabení, což bylo velice důležité. Podržely nás brankářky Jitka Skálová a Petra Káplová. To nám hodně pomohlo, takže jsme mohli pomýšlet na dobrý výsledek. A to se nám podařilo. Všechny hráčky daly do zápasu srdce, a bylo to vidět."

Rafiga Schabanová, ABU Baku:

„Chtěla bych říci, že se nám v tomto utkání hra nedařila hned z několika důvodů. Tím hlavním bylo to, že se jednalo o první těžké utkání po osmi měsících. Nechci svalovat vinu na někoho jiného v tom smyslu, že jsme neuspěli, musíme hledat příčiny porážky hlavně u sebe.

Naše hra byla chaotická, nedařilo se nám, dělaly jsme chyby v rozehrávce a špatná byla i naše střelba. Písek má velice kvalitní mladý tým se zkušenými hráčkami, což se v tomto zápase potvrdilo. Jeho hra se mi velmi líbila.

Toto utkání se nám nepovedlo, o to více se musíme připravit na odvetu. Jsme teprve v polovině, čeká nás ještě druhý zápas, ve kterém se budeme naplno koncentrovat, abychom v něm uspěly. Ještě bych chtěla říci, že jsem byla v Česku již několikrát a musím říci, že Písek se mi velmi líbí a jsou zde velice milí lidé.“

Petra Káplová, brankářka Písku:

„Jsem zvyklá chodit do branky, když se některé z mých kolegyň nedaří, takže mi to ani nějak nepřišlo, když mě trenér poslal do branky místo Jitky Skálové, aby si ona chvíli oddechla. Kdyby se nedařilo ani mně, šla by na hřiště Lenka Vařečková.

Jsem ráda, že se mi podařily dva první zákroky, diváci mi zatleskali a já se hned cítila lépe. Zvedlo se mi sebevědomí a od toho se pak odvíjel můj výkon ve zbytku zápasu. Jsem ráda, že jsem alespoň troškou přispěla k našemu vítězství. Soupeř byl hodně nebezpečný ve hře na pivota, kterého jsme nedokázaly moc dobře bránit. Z tohoto posstu nám soupeř vstřelil nejvíce branek.“

Rumia Khametová, hráčka Baku:

„Hra našeho týmu byla velice špatná. Teď už s tím nic neuděláme, musíme se však dobře připravit na odvetný duel, ve kterém se pokusíme uspět.“