TJ ČZ STRAKONICE - TJ SOKOL PÍSEK 3:1 (21, 21, -24, 22)

Sestavy týmů – Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Klimeš, libero Ptáček. Písek: Kotal, Buršík, Konfrst, Kardos, Bahník, Formánek. Střídali Beniska a Holaň.

Strakoničtí sehráli zápas ve značně ochuzené sestavě, neboť hned čtyři borci týmu byli mimo hru. Důkazem je fakt, že původní libero Klimeš musel nastoupit na postu univerzála a na jeho místě ho zastoupil Pňáček.

Urputný boj o každý míč byl charakteristickým rysem celého zápasu. Strakoničtí bojovali a v prvních dvou setech se jim povedla i koncovka.
V nejdramatičtějším třetím setu domácí prohrávali již 17:20, když družstvu Písku bylo odpískáno špatné postavení. Následně bylo sníženo na 19:20.
Volejbalisté Strakonic měli dokonce za stavu 24:23 mečbol, ale další tři míče neuhráli a set prohráli.

Na začátku setu čtvrtého si domácí vytvořili nadějný náskok, ale kolem desátého bodu se hosté přiblížili. Strakoničtí volejbalisté již dále nepolevili, v koncovce ještě přidali, nakonec set vyhráli poměrem 25:22 a celé utkání celkově 3:1 na sety.

Písečtí v tomto utkání sehráli s domácím soupeřem vyrovnané sety, ale vyhráli pouze jeden, takže nemohli pomýšlet na lepší výsledek. Snad pro ně bude jarní sezona úspěšnější.

JAN ŠKRLE