Mezi nejlepšími jihočeskými atlety startovali také zástupci oddílů z Písecka – TJ Chyšky, TJ Sokol Milevsko, Atletika Písek a AC Čimelice. Zástupci Písecka se v Praze neztratili, domů si přivezli přebornické tituly, medaile i pěkná umístění.


Nejúspěšnější atletkou byla písecká Valerie Eningerová, která se stala dvojnásobnou krajskou přebornicí, když jasně vyhrála běh žen na 3 000 metrů v čase 10:29,35 min.

Svůj druhý titul přidala v běhu na 1500 metrů žen za vítězství v čase 4:56,45 min. Úspěšná písecká vytrvalkyně startovala i ve štafetě na 4 x 200 metrů. Společně s Eliškou Navrátilovou, Michaelou Kašovou a Monikou Třeštíkovou obsadily ve druhém rozběhu druhé místo, dosáhly času 2:02,97 min. a celkově obsadily páté místo.

Z dalších píseckých atletek startovala Kateřina Veselá ve třetím rozběhu na 200 metrů žen, kde skončila třetí v čase 31,72 sek., ve třetím rozběhu na 400 metrů žen skončila na třetím místě časem 77,02 sek.

Její oddílová kolegyně Monika Třeštíková doběhla ve čtvrtém rozběhu na 200 metrů žen čtvrtá časem 30,76 sek. a v dálce žen skončila na 13. místě za výkon 418 cm.

Čtvrtá písecká atletka Eliška Navrátilová v devátém rozběhu na 200 metrů žen skončila druhá v čase 30,54 sek. Startovala i ve druhém rozběhu na 800 metrů žen, v němž doběhla druhá časem 2:46,36 min. a celkově obsadila šesté místo v kraji.

V Praze startovala v píseckém dresu i Michaela Kašová, která ve druhém rozběhu na 800 metrů žen doběhla na třetím místě a časem 2:51,25 min. obsadila celkově sedmé místo.

Z milevských atletů se nejvíce na pražském přeboru dařilo Katce Kašparové, která vybojovala skvělou bronzovou medaili za třetí místo ve skoku dalekém žen v novém osobním rekordu 509 cm.

Nový osobák si milevská atletka vytvořila i v osmém rozběhu na 60 metrů žen, když doběhla na pátém místě v čase 8,53 sek. Na finále to však nestačilo. Milevská dorostenka si ještě zaběhla dvoustovku žen, v devátém rozběhu byla první v čase 29,56 sek., medaili však nezískala.

Druhou milevskou atletkou v Praze byla Eliška Říhová, která v prvním rozběhu na 60 metrů žen skončila na druhém místě v čase 9,14 sek., dofinále však nepostoupila. Ve své věkové kategorii dorostenek pak vybojovala ve vrhu 3 kg koulí pěkné šesté místo výkonem 8,98 m.

V soutěži mužů startoval za Milevsko Tomáš Patera, který v pátém rozběhu mužů na 400 metrů ulil start a byl diskvalifikován. Ve své silné disciplíně, běhu na 1 500 m mužů, zabojoval a skončil na pěkném čtvrtém místě v čase 4:27,50 min.

Z atletického oddílu na Čertově hrbatině se nejvíce dařilo Michalu Fučíkovi, který i přes svoje svalové zranění a právě probíhající rehabilitaci startoval ve vrhu 6 kg koulí juniorů. Jeho výkon 11,52 m pak stačil na zisk třetího místa a bronzové medaile.

Velice blízko k bronzové medaili měl i další chyšecký koulař Tomáš Janoušek. Ten ve vrhu 5 kg koulí dorostenců dosáhl výkonu 10,03 m a obsadil výborné čtvrté místo.

Chyšecké dívky zastupovaly na přeboru dorostenka Veronika Vostřáková a starší žákyně Anna Kohoutová. Vostřáková nejprve běžela závod 60 m překážek dorostenek. Zde ve druhém rozběhu skončila na třetím místě v čase 11,91 sek.

V celkovém hodnocení obsadila v této disciplíně výborné čtvrté místo, takže medaile byla blízko. Chyšecká dorostenka také startovala ve třetím rozběhu na 400 m žen a v něm obsadila první místo v čase 69,69 sek. Tento čas byl celkově pátým nejlepším.

Ihned po čtyřstovce se Vostřáková přemístila do vrhačského sektoru, kde ve vrhu 3 kg koulí dorostenek obsadila výkonem 6,75 m dvanácté místo. Ve stejné disciplíně startovala i starší žákyně Anna Kohoutová. Ta si výkonem 7,17 m utvořila nový osobák a skončila na 11. místě mezi dorostenkami.

Z čimelického oddílu se v běhu na 3 000 m mužů objevil Miloslav Řehoř, který v čase 11:16,24 min. doběhl na celkovém šestém místě.

JOSEF FUKA