Utkání 15. kola interligy házenkářek:

SOKOL PÍSEK - DHC SLAVIA PRAHA 23:29 (11:15)

Písecké hráčky se s Pražankami střetly v této sezoně již dvakrát a pokaždé prohrály: nejprve v soutěžním utkání na jejich hřišti a poté doma ve čtvrtfinále Českého poháru, takže napotřetí již chtěly uspět. Bod by pro ně byl velký úspěch, ale všechno bylo jinak. Lídr souteže, který nastoupil bez nemocných opor Knedlíkové a Černé, nezaváhal a opět jasně vyhrál.

Přitom začátek utkání vypadal pro Jihočešky nadějně. Hned v 1. min. vstřelila Stellnerová vedoucí branku, Vítková srovnala, poté Jedličková dala na 1:2 pro hosty, ale vzápětí kontrovala opět Stellnerová. O chvíli později expísecká Keclíková poslala svým gólem Slavii znovu do vedení, ale Luzumová srovnala na 3:3.

Další sled: Dvořáková 4:3, Keclíková 4:4, Kutlvašrová 4:5, Borovská 5:5, Dvořáková 6:5 a Jedličková vyrovnala ze sedmičky na 6:6. Až do tohoto stavu bylo všechno v pořádku, ale v 19. min. už vedly Pražanky 9:6 a trenér domácího týmu Jan Salač si vzal oddechový čas.

Ve 20. min. si vysloužila potlesk diváků hostující Kutlvašrová, která přiznala teč, Dvořáková z rohu rozehrála na Luzumovou a ta svým gólem snížila na 7:9. Poslední slovo v prvním poločase měla hostující Keclíková a dvě vteřiny před sirénou písecká Stellnerová, která korigovala náskok soupeře na 11:15.

Vstup do druhé poloviny zápasu vyšel domácím výborně, Borovská dvěma góly snížila na dvoubrankový rozdíl (13:15) a vypadalo to, že Písek, který mívá druhé poločasy lepší než první, se zápasem ještě něco „udělá“. Ve 35. min. Vrabcová svým gólem na 15:17 stále držela domácí ve hře.

Za tři minuty Luzumová upravila ze sedmičky na 16:18 pro Slavii, za kterou pak skórovaly Jedličková ze sedmičky a Kutlvašrová, takže ve 46. minutě vedla Slavia 22:17.

Jenomže poté Vrabcová a Salačová opět vykřesaly naději a stáhly vedení Pražanek na 22:19. V dalších minutách už ale kralovaly slávistky, které hrály to, co potřebovaly. Střely domácích hráček pochytala výborná brankářka Satrapová, při které několikrát stálo štěstí, když míč skončil na tyčích její svatyně.

Dobré okamžiky měly i domácí gólmanky Skálová a Káplová, bohužel jejich spoluhráčky v poli je nechávaly špatnou obrannou hrou často na holičkách a slávistky nabídnuté šance využily. Sečteno podtrženo, překvapení se nekonalo, ani ve třetím vzájemném duelu v této sezoně Slavia nezaváhala a zaslouženě nad Pískem zvítězila.

Trenér domácího týmu Jan Salač po utkání řekl: „Po velmi slušném výkonu našeho týmu ve Veselí a v Šaľe jsem hrou našich děvčat proti Slavii velice zklamaný, byl na nich vidět až příliš velký respekt ze soupeře. Škoda, věřil jsem, že dokážeme Slavii více potrápit a doufal jsem v zisk alespoň jednoho bodu.“

Sestava a branky Písku: Skálová, Káplová – Luzumová 6/1, Borovská 6, Stellnerová 5, Vrabcová 2, Dvořáková 2, Salačová 1, Janoušková 1, Vyhnalová, Rusfelová, Krouská.

Branky Slavie: Keclíková 8, Kutlvašrová 6, Jedličková 6/4, Vítková 4, Mouleová 2, Romanczinová 2, Vaňková 1.

Napomínání 2:3, vyl. 3:3, sedmičky 1/1:6/4, rozhodčí L. Kohout a Vl. Vaník, přihlíželo 180 diváků.