Písecké hráčky v minulém kole příjemně překvapily, když po velmi dobrém výkonu získaly v Šaľe cenný bod za remízu 31:31. Se Slavií se Písek v této sezoně střetl již dvakrát a pokaždé prohrál: v interligovém zápase v Praze 34:27 a doma ve čtvrtfinále Českého poháru 30:37.

Písecký tým stále bojuje o účast v play off, takže by nutně potřeboval v sobotním zápase bodovat. Slávistický tým, v jehož sestavě pravidelně nastupuje několik reprezentantek, je hodně silným, přesto ale hratelným soupeřem.

Družstvo píseckého Sokola má po tvrdé přípravě z vánoční přestávky dobrou fazonu, kterou by mělo před zaplněnou halou potvrdit. Zápas slibuje zajímavou a dramatickou podívanou. Věřme, že si tento házenkářský svátek diváci nenechají ujít a přijdou domácí hráčky povzbudit v co největším počtu.

Podle slov trenéra družstva Jana Salače je kádr týmu kompletní, nikdo není zraněný, takže všechny hráčky by měly být do zápasu připravené.

„Vzhledem k našemu postavení v tabulce a těžkému losu je jasné, že bychom potřebovali v utkání se Slavií bodovat. Čeká nás těžký soupeř, který disponuje velice kvalitním a zkušeným kádrem hráček, ale to neznamená, že nemá svoje slabiny. Pokusíme se Slavii zápas na našem hřišti co nejvíce znepříjemnit a já věřím, že nám v tom diváci pomůžou,“ říká trenér Jan Salač a ihned dodává:

„Dvakrát už jsme se Slavií v této sezoně prohráli, do třetice by to mohlo být jinak.“