Z pověření Jihočeského krajského atletického svazu tento přebor uspořádal oddíl SK Čtyři Dvory České Budějovice. V silné konkurenci nejlepších mladých jihočeských atletů si velmi dobře vedli i zástupci oddílů TJ Sokol Milevsko a Atletika Písek.

V kategorii mladších žákyň reprezentovala milevský Sokol Adéla Záhorová, která ve čtvrtém rozběhu na 60 m vyhrála v čase 8,96 sek. a postoupila do šestičlenného finále „A“. Ve finálovém závodě pak svůj čas vylepšila na 8,78 sek., obsadila celkové páté místo v kraji.

Záhorová běžela i 150 m. Ve čtvrtém rozběhu byla první v čase 22,80 sek., na medailové umístění to však nestačilo. Třetí disciplínou nadějné milevské závodnice byl skok daleký. V něm se probojovala do finále, kde obsadila páté místo za výkon 422 cm a získala medaili s diplomem.

Výborně si vedla milevská mladší žákyně Hana Váchová, která ve skoku vysokém zdolala laťku ve výšce 140 cm. Tímto výkonem získala zlatou medaili a přebornický diplom. Ve skoku dalekém se Váchová probojovala do finále, kde výkonem 419 cm skončila na celkovém šestém místě.

Další milevská mladší žákyně Erika Kofroňová v šestém rozběhu na 150 m byla první, ale čas 23,65 sek. na medaili nestačil. Kofroňová také startovala v běhu na 60 m překážek. V prvním rozběhu doběhla druhá a časem 11,82 sek. skončila na celkovém čtvrtém místě. Tím získala medaili a diplom. Ve své třetí disciplíně si Kofroňová vyzkoušela dálku a zde výkonem 347 cm obsadila 15. místo.

Ve starších žákyních milevskou atletiku zastupovala Lucie Řezáčová. Ta ve třetím rozběhu na 60 m obsadila časem 8,85 sek. třetí místo a do finále nepostoupila. Řezáčová startovala i v pátém rozběhu na 150 m, obsadila druhé místo, ale čas 22,12 sek. na medaili nestačil.

Mezi mladšími žáky si vedl velmi dobře milevský Jan Fleischmann, který ve druhém rozběhu na 60 m vyhrál a časem 8,83 sek. postoupil do finále „A“. Ve finálovém běhu si vylepšil čas na 8,77 sek. a obsadil celkové výborné třetí místo a získal bronzovou medaili s diplomem.Mladší syn trenéra Pavla Fleischmanna pak vybojoval na 150 m stříbrnou medaili a diplom, když vyhrál druhý rozběh a čas 21,73 sek. mu stačil na celkové druhé místo.

Jeho oddílový kolega, Adam Hečko, ve stejné kategorii a ve stejné disciplíně, obsadil v sedmém rozběhu třetí místo, ale čas 24,84 sek. na medailová umístění nestačil. Hečko běžel i ve druhém rozběhu na 60 m překážek, skončil na třetím místě časem 12,20 sek., obsadil celkové páté místo a získal medaili a diplom.

Písecká starší žákyně Monika Třeštíková startovala v prvním rozběhu na 60 m, kde časem 9,06 sek. obsadila páté místo a do finále nepostoupila. Třeštíková běžela i druhý rozběh na 300 m, v němž skončila druhá a čas 49,58 sek. stačil na celkové čtvrté místo. Písecká atletka si za svou třetí disciplínu zvolila skok daleký. Dostala se do finále a zde výkonem 436 cm obsadila sedmé místo.

Výborně si vedla i písecká mladší žákyně Kateřina Veselá, která ve třetím rozběhu na 150 m obsadila časem 22,69 sek. druhé místo, ale na medaili to nestačilo.

V mladších žácích reprezentoval písecký oddíl Šimon Holeček, který v pátém rozběhu na 60 m obsadil šesté místo v čase 9,82 sek. a do finále nepostoupil. Na trati 150 m doběhl v sedmém rozběhu druhý, ale dosažený čas 24,26 sek. na medaili nestačil. Třetí disciplínou píseckého žáka byla dálka, ve které výkonem 349 cm nepostoupil do finále a obsadil tak pouze deváté místo.

JOSEF FUKA