HK ROKYCANY - TJ SOKOL PÍSEK 16:35 (8:16)

I přes neproměněné šance v úvodu utkání se hosté ujali vedení brankami Mráze, Košťála a Hory. Výborně pracovala obrana, a když k tomu připočteme čtyři úspěšné zákroky brankáře Vosoby, byl ve 12. minutě stav utkání 6:0 pro Písek.

Domácí vstřelili svoji první branku až ve 14. minutě, jenže hosté vzápětí odpověděli Pekem, Štětinou a Bočanem, který zvyšoval již na 10:1. Soupeř ještě stačil snížit na 5:10, ale to bylo z jeho strany vše.

Ve druhém poločase se utkání stalo exhibicí hostů. V rozmezí od 35. do 42. minuty nedostali gól a naopak šňůrou osmi branek v řadě rozhodli o svém vysokém vítězství. V 57. minutě vstřelil branku Košťál, střelbou z dálky se úspěšně prezentoval z místa spojky Štětina, který upravoval na 28:12 a 30:13 pro hosty. V závěru střetnutí přidal z trháku tři branky rychlík Čtvrtník a bylo rozhodnuto.

Trenér píseckého týmu Arnošt Raník po utkání řekl:

„Tentokrát musím pochválit celé družstvo. V podstatě až na střelecký výpadek v úvodu zápasu nebylo hráčům co vytknout. V obraně opět exceloval Šenfeld, týmu se dařil rychlý přechod do útoku. Naše branky střílely hlavně spojky. Znovu nás podrželi oba brankáři Vosoba a Havelka. Škoda zranění Vaška Hory, který musel odstoupit se hry již v prvním poločase a s roztrženou bradou odjel k ošetření do nemocnice. Plně ho ale nahradil s chutí hrající Pek. Bylo to z naší strany zasloužené vítězství.“

V posledním utkání se písečtí házenkáři střetnou v domácí hale s týmem TJ Bohemians Praha, a to tuto neděli. V případě vítězství se posunou na druhou příčku tabulky.

Sestava a branky Písku: Havelka, Vosoba – Čtvrtník 5, Štětina 6, Hora 1, Mráz 3, Košťál 7, Marek, Pek 6, Šenfeld, Bočan 7.

TOMÁŠ MAŘÍK