Za družstvo Písku nastoupila Marta Krouská (roč. 1987), za Most Martina Crhová (1988), která v minulé sezoně, kdy ještě severočeský tým hrál první ligu, v píseckém celku hostovala.

S jakým cílem jste vstupovaly do tohoto zápasu?

M. Crhová: Chtěly jsme v Písku překvapit, pokusit se tady vyhrát a získat dva body. To se nám sice nepodařilo, ale byli jsme k tomu velice blízko. Písek ale zkušeně dovedl zápas do vítězného konce.

M. Krouská: Nám se v posledních zápasech dařilo, což jsme chtěly potvrdit i v tomto posledním letošním utkání. Nic jiného než vítězství jsme si nepřipouštěly. Věděly jsme ale, že Most je velice těžký soupeř, a jak ukázal samotný průběh zápasu, naše prognózy se potvrdily.

Můžete říci, jaké jste dostaly pokyny od trenéra před vstupem do druhého poločasu, do kterého jste vstupovaly s tříbrankovým mankem?

M. Crhová: Pokyny byly stejné, to znamená, stále jít do toho naplno, pokoušet se o střelbu z dálky. Bohužel se nám to nedařilo, Písek dal hodně gólů z druhé vlny, kdy jsme se včas nevrátily po neproměnění našich šancí.

Po této porážce má Most na svém kontě stále jen čtyři body. Jak si družstvo povede ve druhé polovině interligy?

M. Crhová: Já myslím, že to bude lepší, neboť doma přivítáme soupeře z dolní poloviny tabulky, jako je Poruba či Jindřichův Hradec, které bychom měly porazit. Ale na to, že bychom postoupily do play off, už nemůžeme pomýšlet. Bude to hodně těžké.

Čím to je, že stejně jako v předchozích zápasech se Zlínem a s Olomoucí jste i duel s Mostem nechaly dojít do dramatické koncovky?

M. Krouská: To bychom také rády věděly, jinak bychom se toho vyvarovaly. Na druhou stranu, první poločas jsme vyhrály 16:13, když v těch minulých utkáních jsme naopak prohrávaly. Proti Zlínu a Olomouci jsme vždy ve druhém poločase zabraly a dokázaly jsme strhnout vítězství na naši stranu. Nemělo by se to stávat, nikdo z nás neví, proč to tak je.

Jaký byl váš návrat do Písku?

M. Crhová: Velice příjemný, neboť v minulé sezoně jsem zde velice ráda hrála. A vždycky tady budu ráda hrát, i když za jiný tým, jako tomu bylo dnes. Můj vztah k jižním Čechám je, vzhledem k tomu, že se zde narodila moje maminka, velice dobrý a pokaždé se sem velice ráda vracím.

Jak se cítíte po házenkářské stránce v dresu nováčka interligy?

M. Crhová: Mně se v Mostě po sportovní stránce líbí a jsem tam spokojená. Je tam dobrá parta hráček, která bude chtít ve druhé polovině soutěže uhrát více bodů, než tomu bylo na podzim.

Co byste popřála jedna druhé do další sportovní činnosti?

M. Krouská: Chtěla bych Martině popřát hlavně hodně zdraví a ať se jí daří v reprezentačním družstvu žen.

M. Crhová: Já bych Martě rovněž popřála co nejvíce zdravíčka, ať se jí vyhýbají zranění, aby za Písek střílela co nejvíce branek, a když se jí bude herně dařit, aby se také dostala do reprezentačního týmu.