Úvodní podnik nového soutěžního ročníku Jihočeské ligy se uskutečnil, jako již tradičně, ve sportovní hale v Milevsku. Závod uspořádal domácí klub RG Proactive, který přivítal soupeřky ze SK Máj České Budějovice a z Jiskry Humpolec.

Milevské gymnastky vítají každou příležitost vyzkoušet si své sestavy a přidat do klubové sbírky další pěkná umístění.

Ve svých kategoriích zvítězily Tereza Kutišová, Vivien Němečková, Natálie Křížová a Kristýna Souhradová. Druhá místa přidaly Linda Houdová, Natálie Kotašková, Karolína Kreisslová a Adriana Havlíková, třetí ve svých kategoriích skončily Sabina Kubíčková, Monika Valvodová, Hana Kutišová.

Páté místo vybojovala Linda Laláková. Jihočeská liga bude pokračovat v lednu závodem v Českých Budějovicích, v únoru pak v Humpolci a v Písku, aby se závěr celé soutěže uskutečnil opět v Milevsku.

Uplynulou sobotu startovaly milevské moderní gymnastky Tereza Kutišová a Natálie Křížová na mezinárodním závodě v Polsku, pořádaném klubem SGA Wroclaw.

V náročné konkurenci závodnic z Ruska, Ukrajiny, Švédska, Finska, Estonska, Belgie, Nizozemska, Slovinska a Polska předvedla Tereza sestavu bez náčiní a obsadila 5. místo.

Podle slov trenérky Lucie Tollingerové zacvičila Natálie Křížová výbornou sestavu se švihadlem a bez náčiní. V součtu umístění se zařadila na 8. místo z patnácti startujících.

Ostatní milevské závodnice startovaly na pohárovém závodě s názvem Podzimní drak, který uspořádal GSK Tábor. Ani zde nezůstaly gymnastky RG Proactive bez medailí.

V první kategorii si stříbro odnesla za svůj výkon Sabina Kubíčková, Natálie Kotašková skončila třetí. Šesté místo patřilo Lindě Houdové.
Rovněž ve druhé kategorii si děvčata vystoupila na stupně vítězů. Vivien Němečková získala ve dvojboji volných sestav stříbro, Monika Valvodová bronz, šesté místo obsadila Linda Laláková.

Spolu se závodnicemi o rok staršími startovala Karolína Kreisslová ve dvojboji volných sestav s obručí a s míčem. Její výkon ohodnotily rozhodčí na bronzovou medaili.

V kategorii dorostenek hájila, jako jediná, barvy klubu Proactive Milevsko, Adriana Havlíková. Ta předvedla velmi solidní sestavy s obručí a se stuhou a zařadila se na čtvrté místo z osmi startujících gymnastek.

DANA VOJTOVÁ