Utkání šestého kola 2. ligy v házené mužů:

HK SLAVIA VŠ PLZEŇ - SOKOL PÍSEK 20:24 (10:14

První branku utkání vstřelil po krásné kombinaci Volf, z druhé strany se prosadil Mráz a Hajný. Poté korigoval nejlepší střelec domácích Bejvl na 2:3. Dvoubrankové vedení vrátil hostům opět Hajný. Po neproměněných sedmičkách Peka a Košťála srovnal soupeř na 4:4.

Plzeňští vycítili příležitost a čtyřmi brankami se ujali vedení 8:4. Bylo to i díky neproměňování vyložených šancí Jihočechů, do kterých se postupně dostala obě křídla Volf a Hajný. K obratu zavelel brankář Vosoba, který od tohoto stavu nedovolil soupeřovi ani v jednom případě skórovat.

Naopak Ťupa, Štětina, Mráz a zvláště pak Hajný svými góly vytvořili potřebný náskok, který se později ukázal být jako rozhodující. Ve 25. min. zvyšoval Hajný na 8:13 a Čtvrtník uzavřel poločasový stav na 10:14 pro Písek.

Úvod druhého poločasu byl ve znamení tlaku domácích, kteří se nechtěli jen tak vzdát a postupně snížili náskok soupeře až na 14:16. Bojovnost a zvláště obranná činnost, která se zápas od zápasu zlepšuje, kde dominují Hora s Košťálem, a překrásné branky Čtvrtníka, vedly ke konečnému úspěchu.

Pokud jsme vyzdvihli obranu Písku, musíme se zmínit o famózním výkonu brankáře Vosoby, zvláště ve druhém poločase utkání. A když hosté přečkali i s Ťupou na „šlajsbrku“ oslabení po vyloučení Marka, mohli se po závěrečném hvizdu oprávněně radovat se zaslouženého vítězství.

Písecký trenér Arnošt Raník po utkání řekl:

„Chtěli jsme navázat na úspěšnou sérii vítězství, což se nám také povedlo. Z naší strany to byl asi zatím nejlepší zápas. Kdybychom proměnili šance, které musí hráči dávat, bylo by to veselejší. Myslím si, že jsme dominovali zvláště v obraně, kde jsme se navzájem zdvojovali a pomáhali si. Ve druhém poločase nás podržel brankář Vosoba.“

V dalším kole hostí hráči Písku zítra od 17.00 hodin lídra skupiny, družstvo SK Praha 4 s několika bývalými hráči extraligy jako jsou Pauza, Čurda, Vtípil, Stůj, P. a S. Farářové, Půta a Brabec. Příznivci házené jsou, vzhledem k tomu, že se bude po dlouhých letech opět hrát v Písku o čelo druhé ligy, na zápas srdečně zváni.

Sestava a branky Písku: Havelka, Vosoba – Čtvrtník 4, Štětina 2, Hora, Mráz 4, Košťál, Vepřovský, Ťupa 3, Hajný 9, Marek, Volf 1, Pek 1.

Ostatní výsledky: SK Praha 4 – Talent Plzeň B 35:28, Ledeč n/Sázavou – Chodov B 22:26, S. Ústí – Strakonice 20:18, Třeboň B – Rokycany 29:23.

Víkendový program 7. kola: Písek – SK Praha 4, Strakonice – VŠ Plzeň, Rokycany – Ledeč n/Sázavou, Bohemians – Třeboň B, Chodov B – S. Ústí, Talnet Plzeň B – Bolevec.

TOMÁŠ MAŘÍK