Po zápasové děkovačce skvělým divákům pak ochotně odpovídala na naše otázky.

Co byste řekla k zápasu, ve kterém jste zvítězily nad druhým celkem tabulky?

Zlín je velice silný soupeř, ale my jsme chtěly v tomto zápase konečně zlomit dosavadní velkou smůlu. V minulých zápasech jsme neproměňovaly vyložené brankové příležitosti, v tom dnešním jsme se zpočátku jen rozkoukávaly, dělaly jsme chyby a bohužel jsme si nechaly uniknout začátek. Ale pak už jsme bez nervozity začaly postupně stahovat z náskoku Zlína.

Ve druhém poločase jsme nejprve vyrovnaly hru, poté otočily skóre otočily a v závěru střetnutí jsme si už vítězství nenechaly vzít. Získaly jsme dva velice cenné body.

V čem se lišily oba poločasy tohoto dramatického zápasu?

Zpočátku nám nefungovala dobře obrana, pak jsme si ale při oddechovém čase s trenérem řekli, co bychom měli změnit. Začaly jsme plnit jeho pokyny, využily jsme toho, že hráčky Zlína dost chybovaly, za což jsme je trestaly a podařilo se nám dovést zápas do vítězného konce.

V čem se tento zápas lišil od čtvrtečního duelu s Michalovcemi?

Michalovce mají zcela profesionální tým, který trénuje dvakrát denně a hráčky mají házenou jako svoje zaměstnání. To v našem případě neplatí, neboť studujeme na školách, máme svoje zaměstnání a k tomu ještě další povinnosti. Trénujeme jen třikrát týdně, takže fyzicky jsme na tom byly o něco hůře než hráčky Michalovců.

Nestíhaly jsme s nimi běhat a opět jsme si nechaly utéct první poločas. Druhou polovinu zápasu jsme naopak vyhrály asi o tři branky, ale na otočení výsledku to už bohužel nestačilo. Znovu se ukázalo, že první poločasy musíme zlepšit.

V čem vás tato výhra nakopne před dalším zápasem, který sehrajete v Trenčíně?

Už jsme si musely zvednout sebevědomí a konečně to přišlo v tomto utkání proti Zlínu. A jsme za to všichni moc rádi.