A i když se muselo obejít bez dvou opor – Dudy a Linharta, chtělo se pokusit získat co nejvíce.

V Prostějově začali Sršni velmi vlažně a v 5. min. prohrávali 8:14. Pak se však probudili a srovnali krok i skóre. Poločasových 37:39 slibovalo tuhý boj až do konce zápasu. Opak byl však pravdou. Sršni vlétli na začátku třetí čtvrtiny na prostějovské Orly a záhy vedli 50:39. Pak už náskok hostů neklesl pod osm bodů a Sršni pak dovedli utkání do vítězné koncovky.

Ve druhém zápase se od prvních minut oba týmy víceméně střídaly ve vedení. V posledních pěti minutách druhé čtvrtiny vyrobilo Brno několik chyb, které Sršni potrestali a šli tak do kabin s vedením 42:33.

Mírný optimismus Píseckých ve druhé půli zmrazili domácí hned v zárodku, když se jim devítibodové manko podařilo smazat během tří minut a vzápětí šli do vedení. Ještě ve 28. minutě stačili Sršni vyrovnat, to však bylo z jejich strany vše.

Písecký trenér Miroslav Janovský k zápasům řekl: „Na Moravu jsme odjížděli pouze v osmi hráčích, a tak jsme museli upustit od našeho záměru hrát podobně jako v předchozím dvoukole celoplošný basketbal. A tak jsme vsadili především na zónovou obranu. V Prostějově, a i v první půli zápasu s Brnem, nám tato sázka vycházela.

Ve druhém poločase brněnského zápasu nám však totálně selhal obranný doskok a navíc jsme zcela zapomněli, že i v zónové obraně mají hráči osobní odpovědnost. Naše obrana byla spíše alibistická. Je to škoda, neboť jsme zápas měli velmi dobře rozehraný a přivézt dvě výhry, by se v tuto chvíli rovnalo malému zázraku. I tak jsem s jedním vítězstvím spokojen.“

BK Prostějov – Sršni Písek 65:83 (23:20, 14:19, 13:25, 15:19)

Body Písku: Veselý 21, Mladý 18, Vartecký 17 (2), R. Šlechta 12 (2), Štefanský 9, P. Šlechta a Žižka po 3.

JBC Brno – Sršni Písek 87:65 (18:13, 15:29, 26:13, 28:10)

Body Písku: Radek Šlechta 17 (3), Mladý 14, Vartecký 12 (1), Žižka 10, Veselý 7, Štefanský 4.

V žákovské lize získali písečtí Sršni také jedno vítězství. Zápas v Litoměřicích se jim nevyvedl. Nesoustředěnost, laxní přístup, neochota bránit, obrovské množství ztrát a neplnění pokynů, to vše vedlo k tomu, že Sršni prohráli jasným rozdílem. Ve druhé polovině zápasu zaznamenali pouze 21 bodů.

V Chomutově si Sršni vzali ponaučení a od první minuty bylo zjevné, že do utkání vstoupil úplně jiný tým. Šli do rychlého vedení a drželi si domácí na bezpečném rozdílu díky dobré obraně a rychlému protiútoku. Do poloviny zápasu pomalu navyšovali náskok. Sršňům se v samotném závěru podařilo strhnout vítězství na svoji stranu.

Slavoj BK Litoměřice – Sršni 75:56 (12:17, 21:18, 24:14, 18:7)

Body Písku: M. Blažek 12, Mošovský 9, Švarc 8, Krejčí 7, Bartoš 5, Musil 4, Kratochvíle, Pártl a Z. Blažek po 3, Urban 2.

BK Levharti Chomutov – Sršni Písek 67:69 (18:23, 14:24, 24:9, 11:13)

Body Písku: Mikolášek 15, Švarc 12, M. Blažek a Pártl po 11, Krejčí 7, Mošovský a Urban po 4, Musil 3, Adamczyk 2.