VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Putovní pohár si z Ameriky odvezl Jan Bláha

Písek /FOTOGALERIE/– V pořadí již 85. ročník populárního lesního běhu Kolem Ameriky v Písku se uskutečnilv sobotu 16. října.

19.10.2010
SDÍLEJ:

Letošního 85. ročníku populárního lesního běhu Kolem Ameriky v Písku se zúčastnil velký počet závodníků z řad mládeže.Foto: Deník/František Bořánek

Letošní ročník závodu měl opět mezinárodní účast, když v Písku startovali běžci z německého Deggendorfu. Závod uspořádaly atletické oddíly TJ Sokol Písek a Atletika Písek, a Společnost pro dobré soužití.

Výsledky podle kategorií:

Dívky – předškolní věk (10 startujících) – 160 m: 1. Lenka Zec (Písek), 2. Adéla Strusková (SK Čéčova ČB), 3. Marie Máchová (Nahosín).

Chlapci – předškolní věk (11) – 160 m: 1. Rostislav Mikšl (Č. Budějovice), 2. Adam Opelka (Písek), 3. Dan Kohout (Protivín).

Žákyně přípravka (8) – 660 m: 1. Anežka Honsová (SKI Klub Vimperk) 3:13, 2. Jindřiška Vovesná (Písek) 3:35, 3. Andrea Břehovská (SK Čéčova Č. Budějovice) 3:43 min.

Žáci přípravka (4) – 660 m: 1. Antonín Honsa (SKI Klub Vimperk) 3:15, 2. Pavel Hejtmánek (Atletika Katovice) 3:35, 3. Stanislav Burda (Příbram) 3:47 min.

Žákyně nejmladší (13) – 660 m: 1. Eliška Sýkorová (Sokol Č. Budějovice) 2:45, 2. Kristýna Kačírková (Sokol Semice) 2:51, 3. Veronika Piklová (Sokol Č. Budějovice) 2:56 min.

Žáci nejmladší (17) – 660 m: 1. Marek Strnad (TJ Nová Včelnice) 2:36, 2. Martin Svoboda (SK Čéčova ČB) 2:40, 3. Štěpán Fábera (Atletika Katovice) 2:52 min.

Žákyně mladší I (16) – 660 m: 1. Petra Černá (TJ ČZ Strakonice) 2:35, 2. Eva Kůnová (SK Čéčova Č. Budějovice) 2:39, 3. Barbora Havlíčková (SKI Šumava) 2:40 min.

Žákyně mladší II. (11) – 660 m: 1. Michaela Kašová (Atletika Písek) 2:37, 2. Denisa Houdková (Atletika Katovice) 2:41, 3. Adéla Novotná (SK Čéčova Č. Budějovice) 2:45 min.

Žáci mladší I (17) – 1000 m: 1. Michal Svoboda (SK Čéčova Č. Budějovice) 3:28, 2. Lukáš Rasocha (TJ ČZ Strakonice) 3:30, 3. Tomáš Hulmák (SK Čéčova Č. Budějovice) 3:31 min.

Žáci mladší II (12) – 1000 m: 1. Jiří Ingeduld (Sokol Č. Budějovice) 3:26, 2. František Cais (SK Čt. Dvory Č. Budějovice) 3:29, 3. Pavel Kovalčuk (SK Čéčova Č. Budějovice) 3:29 min.

Žákyně starší (13) – 1000 m: 1. Kateřina Jeníčková (SKI Klub Strakonice) 3:24, 2. Zuzana Novotná (ZŠ Borotín) 3:29, 3. Kristýna Kožíšková (Sokol Č. Budějovice) 3:43 min.

Žáci starší (7) – 1730 m: 1. Tomáš Pacalt 6:46, 2. Vojtěch Dvořák (oba Písek) 6:52, 3. Martin Marek (SK Čtyři Dvory Č. Budějovice) 6:52 min.

Dorostenky (3) – 1730 m: 1. Eva Chladová (Mílary Domažlice) 7:38, 2. Julie Dvořáková (Písek) 8:39, 3. Alena Zachová (Strakonice) 8:57 min.

Juniorky (1) – 1730 m: 1. Barbora Hlaváčová (Šutri Prachatice) 7:10 min.

Dorostenci (5) – 3330 m: 1. Martin Chlada (Mílary Domažlice) 11:48, 2. Lukáš Pomezný (ČS Vimperk) 12:04, 3. Vojtěch Novotný (Sokol Č. Budějovice) 12:36 min.

Junioři (2) – 3330 m: 1. Jiří Csirik (ČS Specialized Vimperk) 12:00, 2. Miloslav Řehoř (AC Čimelice) 14:55 min.

Ženy 20 – 34 let (8) – 3330 m: 1. místo Lucie Špatenková (SKP Č. Budějovice) 13:04, 2. Aneta Grabmüllerová (SKI Klub Šumava) 14:23, 3. Monika Švancarová (PM Živčáková 15:52 min.

Ženy 35 – 44 let (2) – 3330 m: 1. Šárka Grabmüllerová (SKI Šumava) 13:36, 2. Alice Piklová (Větřní) 14:00 min.

Ženy 45 – 54 let (2) – 3330 m: 1. Dana Halešová (Č. Krumlov) 16:20, 2. Hana Pecháčková (TJ VS Tábor) 16:47 min.

Ženy 55 let a starší (3) – 3330 m: 1. Božena Hronová (Šutri Prachatice) 16:27, 2. Dana Svobodová (Příbram) 18:52, 3. Helena Fanturová (Spartak Praha 4) 20:21 min.

Muži mílaři 20 let a starší (8) – 4930 m: 1. Jan Bláha (AK Kroměříž) 17:34, 2. Martin Debnar 17:39, 3. Milan Lebeda (oba Šutri Prachatice) 17:46 min.

Muži 40 – 49 let (14) – 4930 m: 1. Radek Kučera (Čejetice) 18:34, 2. Jaroslav Pudil (SCV Klatovy) 19:58, 3. Ivo Grabmüller (SKI Šumava) 20:03 min.

Muži 50 – 59 let (10) – 4930 m: 1. Bohuslav Rodina (Atletika Písek) 19:36, 2. František Tík (JčDZ Vodňany) 19:57, 3. Georg Brandl (Deggendorf) 20:22 min.

Muži 60 – 69 let (7) – 4930 m: 1. Ladislav Sládek (Sokol Písek) 22:40, 2. Josef Navrátil (SK Strakonice) 23:09, 3. Jan Svoboda (Příbram) 23:17 min.

Muži 70 let a starší (2) – 4930 m: 1. Jaroslav Putschögl (TJ Sokol Písek) 24:56, 2. František Kortus (OS Kašperské Hory) 25:59 min.

Muži – hlavní závod (20) – 8130 m: 1. Jan Bláha (AK Kroměříž) 28:19, 2. Roman Skalský (Salomon CZ) 28:23, 3. Michal Háša (BAK Bechyně) 30:24, 4. Jiří Jansa (Atletika Písek) 30:35, 5. Erik Lorenc (Šutri Prachatice) 30:58 min.

Autor: František Bořánek

19.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Mikulášská nadílka Klubu Krteček.

Mikulášská nadílka Klubu Krteček

Svěřenkyně Aerobik Clubu Sole.

Krásný předvánoční dárek v podobě první zlaté medaile pro Aerobik Club

Advent rozezní Eva Pilarová s dětským sborem

Milevsko - Kulturní program v Milevsku nabídne v adventním čase i o svátcích především koncerty.

Adventní tipy v jižních Čechách

Jižní Čechy – Kam se můžete vydat v adventním čase za zábavou.

Nejstarší Třeboňák má dlouhověkost v rodině

Třeboň – Obdivuhodné životní jubileum oslavil Eduard Lukeš z Třeboně. Narodil se před sto lety.

Nový Mirotický divadelní spolek I toto! zazářil s nezbednou pohádkou

Mirotice - Nikdy není pozdě splnit si svůj sen.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT