HC ŠD PÍSEK – SK TÁBOR 6:4 (3:1, 2:0, 1:3)

Píseckým hráčům vyšel vstup do zápasu, již po 35 vteřinách vypálil od modré kapitán Kozák a jeho střelu nohou tečoval za Pátkova záda Kabele – 1:0. Za půl minuty gólman Pátek inkasoval podruhé, když Vážného střela se otřela o hokejku jednoho z hostujících obránců tak nešťastně, že míček přeskočil strážce svatyně a dopadl do branky. Střelec si tak dal ke svým osmatřicátým narozeninám krásný dárek.

A když na začátku 6. min. důrazný V. Roth doklepl střelu Kubeše, zdálo se, že si hosté domů odvezou slušný debakl. Jenomže domácí tříbrankový náskok uspokojil a hosté začali být čím dál víc nebezpečnější. V 11. min. se mezi domácí obranou proháčkoval Terber a propálil Bučka v domácí svatyni.

I úvod druhé části hry patřil hostům, jenže gólman Buček ukázal, že je na sezonu připraven velice dobře. V 19. min. vrátil domácím tříbrankový náskok Habart po vzorné spolupráci první formace. Ve 25. min. se míček dostal na modrou čáru k píseckému Bártovi a ten lehkou střelou překvapil všechny přítomné.

Domácí trenér Čapek měl letos poprvé k dispozici Jana Rotha a ten znovu dokázal, že bude platným hráčem. Jeho třetí formace s mladíčky Průšou a Merglem si vytvořila několik slibných šancí, ale v koncovce jim chybělo více klidu a zkušeností. Už na 6:1 zvyšoval ve 36. minutě Kabele, který střelou do prázdné branky zakončil překrásnou kombinaci přesilovkové formace.

Písečtí borcipak ale přestali hrát a táborští hokejbalisté je trestali. A když v čase 44:47 hostující Hrouda snižoval na 4:6, trenér domácích Čapek si mohl na střídačce hlavu ukroutit. Ale i tak si domácí připsali čtvrtou výhru a nadále kráčí soutěží bez jediné porážky.

Branky: Kabele 2 (O. Gába, Kozák), Vážný, V. Roth (Kubeš), Habart (O. Gába, Kabele), Bárta (O. Gába) – Terber 2 (Pešl 2), Menzel, Hrouda (Šuléř).

Sestava Písku: Buček – M. Gareis, Pelc, Sup, Kozák, Marek, Bárta – Kabele, O. Gába, Habart – Vážný, Kubeš, V. Roth – Průša, J. Roth, Mergl.

K dalšímu zápasu pojedou hráči Švantláku tuto neděli do Českých Budějovic, kde se od 14 hodin střetnou s místním týmem SK Pedagog.

MICHAL GAREIS