SOKOL PÍSEK - TJ HÁZENÁ JINDŘICHŮV HRADEC 33:24 (18:11)

V úvodních minutách byl zápas hodně vyrovnaný. Písek šel do vedení brankou Vyhnalové, ale Krupicová ze sedmičky vyrovnala na 1:1. Pak vstřelila domácí Stellnerová druhý gól, ovšem odpověď Pilařové byla rovněž přesná – 2:2. A brankové dostihy nadále pokračovaly: Krouská 3:2, Matoušková 3:3, Dvořáková 4:3, Krupicová z další sedmičky dala na 4:4.

Pak už ale domácí házenkářky svému soupeři gólově utekly. Nejprve skórovala Vyhnalová, poté dvakrát ze sedmiček Luzumová a Salačová pak upravila na 8:4. A trenér hostí Kumpán si vzal oddechový čas. Písecká Luzumová byla i nadále při střelecké chuti, pěknou akcí se prezentovala Salačová, která utekla přes celé hřiště a své sólo zakončila brankově.

A když domácí brankářka Skálová kryla Krupicové sedmimetrový hod, byl stav zápasu 14:8. Jenomže pak Horečková snížila a oddechový čas si vybral i domácí trenér Salač. Nutno přiznat, že hráčky obou celků byly hodně nervózní a předváděly spoustu technických chyb. V závěru úvodního poločasu se znovu rozstřílela Luzumová, které dobře sekundovala Borovská, takže po prvním poločase vedl Písek rozdílem sedmi branek.

Slibný náskok jako by domácí hráčky ukolébal a ve druhé polovině zápasu předvedly velice matný výkon. Trenér Salač často nevěřícně kroutil hlavou, co že to jeho svěřenkyně na hřišti předvádějí. Ale ani trenér hostujícího družstva Kumpán nemohl být s hrou týmu spokojen, prostě hráčky neměly v sobotu svůj den.

V týmu Jindřichova Hradce neúnavně bojovala Kohoutová, které procházela píseckou obranou jak jen chtěla, a k tomu ještě střílela góly, výborné momenty měla i Eliášová. I přesto, že se domácí tým po přestávce viditelně trápil, dal trenér příležitost všem hráčkám z lavičky.

Diváci s chutí zatleskali dvěma trefám Borovské, které by ve fotbalové terminologii byly nazvány parádními „angličany“. Uznání patří táborům fanouků obou družstev, které neúnavným bubnováním hnaly své hráčky neustále do boje. Výhra Písku v tomto zajímavém interligovém derby byla zcela zasloužená.

Hlasy trenérů po utkání:

Jan Salač, Písek: „Mně se utkání hodnotí mnohem lépe. Věděli jsme, že derby je vždy hlavně o bojovnosti, což se potvrdilo. Dařila se nám střelba ze střední vzdálenosti, a to v obou poločasech. Aniž bych chtěl snižovat výkon brankářek soupeře, je pravda, že co šlo mezi tři tyče, skončilo v brance. To byla naše výhoda, kterou jsme dokázali využít.“

René Kumpán, J. Hradec: „Výhra Písku je zasloužená. V prvním poločas se naše brankářky pětadvacet minut nepotkaly s míčem a soupeř do nás trpělivě bušil. Zajistil si čtyřbrankové vedení, které si neustále udržoval. A herní výpadek v závěru poločasu nás dodělal úplně. Jeli jsme k zápasu se třemi spojkami, to není výmluva, ale fakt, další jsou zraněné. A s tak malým počttem spojek se interliga nedá hrát. Navíc domácí hráčky běhaly a naše děvčata jim nestačila. Já jsem to zakázal, protože by to byla vražda!

Statistika zápasu:

Napomínání 3:3, vyl. 2:5, sedmičky 6/6:6/4, rozhodčí Kohout a Vaník, přihlíželo 240 diváků. Sestavy a branky:

Písek: Skálová, Vařečková – Luzumová 12/5, Borovská 8/1, Krouská 5, Vyhnalová 2, Salačová 2, Stellnerová 2, Rusfelová 1, Dvořáková 1, Vrabcová, Jandečková, M. Janoušková, M. Veselá.

J. Hradec: Bezpalcová, Břížďalová, Březinová – Krupicová 7/4, Kohoutová 6, I. Matoušková 4, Horečková 2, Eliášová 2, Pilařová 2, Hroníčková 1, Zbožínková, Bubeníková, Jonová.