VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Havelková a Marková: Medaile od moře nás těší

Písek – V chorvatském městě Novi Vinodolski konalo 32. mistrovství světa seniorů v rybolovné technice.

9.10.2010
SDÍLEJ:

Na snímku jsou české reprezentantky v rybolovné technice Kateřina Marková (vlevo) a Tereza Havelková (obě SK Casting Písek) s cennými kovy, které vybojovaly na zářijovém mistrovství světa seniorek v Chorvatsku.Foto: Deník/František Bořánek

V českém reprezentačním družstvu žen měl písecký SK Casting na zářijovém mistrovství hned dvojnásobné zastoupení. Na svém již pátém světovém šampionátu v seniorkách startovala Tereza Havelková (22 let), druhou závodnicí byla teprve třináctiletá Kateřina Marková. Ta byla obrovským překvapením, vždyť v disciplíně arenberk vybojovala zlatou medaili a titul mistryně světa. Třetí členkou družstva byla ostravská Jana Brončková.

Kde se letošní šampionát konal?

T. Havelková: Z města Novi Vinodolski jsme dojížděli na hřiště vzdálené asi deset kilometrů. Pořadatelé pro nás připravili velice příjemné prostředí s výborným zázemím. Tam jsme také před šampionátem absovovali přípravné soustředění, takže jsme měli možnost si prostředí osahat a okoukat. Jediné, co nám nevyšlo, bylo počasí.

Když jsme tam přijeli, svítilo sluníčko, ale foukal obrovský vítr, na který nejsme v Česku zvyklí. Nepamatuji si, že bych takový vítr někde při závodě zažila. Při vlastních závodech sice vítr trochu ustal, ale zase nám začalo do házení pršet. To byla velká změna, takže jsme se museli vyrovnávat s novými podmínkami. Pořadatelé se snažili závod urychlit a já myslím, že jsme se s tím vším vyrovnali docela dobře.

Můžete říci, jakým způsobem se závodilo?

T. Havelková: Závodilo se od čtvrtka do neděle a každý den byly na programu tři disciplíny. Nejprve se jel klasicky závod, každá disciplína pak měla své finále, kde se bojovalo o medaile. V ženské kategorii mělo Česko v každém finále svého zástupce, stejně jako i v mužské kategorii. Ženské družstvo bylo složeno ze tří závodnic, mužský tým měl šesti závodníků.

Byla Česká republika na tomto světovém šampionátu úspěšná?

T. Havelková: Celkově jsme si z Chorvatska přivezli patnáct medailí, z toho pět zlatých. Ženské družstvo bylo druhé a získalo tak stříbrnou medaili, když já jsem skončila v celkovém pořadí třetí, Jana Brončková obsadila čtvrté místo a Kateřina Marková desátou příčku. Stříbrnou medaili jsem pak získala v disciplíně arenberk a bronzovou medaili v multi skish.

K. Marková: Já jsem získala zlatou medaili v disciplíně arenberk a stala jsem se tak mistryní světa. Tímto výsledkem jsem vlastně navázala na červencové mistrovství světa juniorů ve Slovinsku, odkud jsem si přivezla zlatou medaili i ze skishe. V družstvech jsme tam získali stříbro.

Jste obě spokojeny s výsledky, kterých jste v Chorvatsku dosáhly?

T. Havelková: Já jsem určitě spokojená, neboť jsem si přivezla čtyři medaile, a to je pěkný výsledek. Je jen velká škoda, že nám uteklo první místo v družstvech. Tam jsme měli získat zlato. K vítězství nám nechybělo moc, snad jenom pět bodů.

K. Marková: Pro mě to bylo ve třinácti letech první mistrovství světa v seniorkách, takže jsem se zlatou medailí velice spokojená. Je to úspěch, se kterým jsem absolutně nepočítala, vždyť jsem byla ze všech startujících závodnic úplně nejmladší.

Takže byl start Kateřiny Markové na tomto šampionátu velkým překvapením?

T. Havelková: To určitě. Je pravda, že ji hodně lidí zná z juniorských šampionátů , takže nebyla až tak zcela neznámá. Spousta lidí byla překvapená, že právě ona si zajistila účast na šampionátu seniorek. Mnozí ji drželi palce a přáli jí úspěch. Katka odvedla moc hezký výsledek. Obecně platí, že senioři jsou od osmnácti let, ale když je někdo mladší lepší než ostatní ženy, tak se mistrovství zúčastní právě ten lepší.

Připravili pro vás organizátoři mistrovství světa nějaký doprovodný program, nebo něco jiného?

T. Havelková: Všechno bylo výborně připraveno, včetně medailí, které jsou nezvykle jiné, mají tvar mořské kapky. Doprovodný program bohužel nebyl žádný.

K. Marková: Uskutečnilo se slavnostní zahájení a zakončení mistrovství, ale žádné zajímavé výlety se nekonaly. První dva dny našeho pobytu bylo hezké počasí, takže jsme se ještě mohli koupat v moři, i když bylo hodně studené, ale pak začalo pršet a ochladilo se. Mně se tam ale moc líbilo.

Řekněte, jaká byla letošní konkurence v bojích o medaile?

T. Havelková: Letošního šampionátu se zúčastnilo celkem devadesát osm závodníků a závodnic z osmnácti zemí, v ženské kategorii startovalo dvaadvacet účastnic. Podle mého názoru konkurence rok od roku roste. Například do německého družstva se vrátily závodnice, které měly z různých důvodů pauzu.

Také Polky, které se zaměřují hlavně na multi disciplíny, jsou velice silné a také braly nejvíce medailí. Rovněž slovenská reprezentace se dost vypilovala. Podle mého názoru konkurence v ženské kategorii se o něco posunula nahoru.

Jaké to bylo, startovat ve třinácti letech poprvé v seniorské kategorii a ještě k tomu na mistrovství světa?

K. Marková: Měla jsem docela velkou trému, už jenom proto, že jsem na šampionátu dospělých startovala zcela poprvé. Ale vzhledem k tomu, že už jsem se účastnila šampionátu juniorů, nebylo to zase až tak hrozné.

Chodili diváci na závody v rámci mistrovství světa?

T. Havelková: Místní školy měly šampionát jako sportovní svátek, takže ve čtvrtek a v pátek měly volno a jejich žáci se přišli na závody podívat.

Pokud byste porovnala loňský šampionát v Českých Budějovicích s tím letošním, v čem se lišily?

T. Havelková: Loni v Česku se uskutečnilo několik zajímavých výletů a nejlepší závodníci dostali pěkné ceny včetně pohárů. Letos nic takového nebylo, pouze jsme dostali medaile na muškařské šňůře a jejich tvar je velice zajímavý. Mně se letošní šampionát moc líbil a určitě na něj budu ráda vzpomínat. Asi i proto, že se konal u moře a podmínky tam byly extrémní. Ale všichni jsme to ustáli.

Naši muži vyhráli soutěž družstev, což byl také velký úspěch. Co se týká žen, v první disciplíně jsme nezískaly jedinou medaili, což mne hodně mrzelo, ale ve finále se nám to pak hodně povedlo.

Jaký to byl šampionát po stránce sbírání dalších závodnických zkušeností?

K. Marková: Dostala jsem šanci závodit mezi dospělými a myslím, že se mi mistrovství povedlo. Každé nové zkušenosti jsou pro mě velice cenné. Taťka i děda měli z mých výkonů velkou radost. Každý den jsem jim posílala esemesky, takže věděli, jak jsem si vedla.

Když jsem získala zlatou medaili a napsala to tátovi, byl zrovna v autě na křižovatce. Hned mi odpověděl, že ho to tak vzalo, že se rozbrečel. A dojatí byli všichni i při domácí oslavě.

T. Havelková: Katka si vedla velice dobře. Ostatní závodníci z české reprezentace se o tom bavili a shodli se, že tak mladý závodník v našem družstvu ještě nikdy nebyl. Všichni vidí v Katce velký potenciál.

Jaké závody vás ještě čekají v nejbližším období?

K. Marková: Ještě nás čeká mistrovství Prahy a tímto závodem venkovní sezona skončí.

Autor: František Bořánek

9.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 16 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ODBORNÍ ZAMĚSTNANCI MÚ MILEVSKO - ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍCI. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 24120 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Tajemnice Městského úřadu Milevsko vyhlašuje výběrová řízení na 2 místa odborných zaměstnanců pro odbor právních služeb, přestupků a kontroly Městského úřadu Milevsko, referenti/referentky - administrativní pracovníci, Platové zařazení: platová třída 8 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. - příloha č. 2, (16.000 - 24.120 Kč podle délky započitatelné praxe + příslušné příplatky), , DRUH PRÁCE: zajišťování administrace přestupků v rámci odboru právních služeb, přestupků a kontroly, zejména přestupky dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (zákon o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, DALŠÍ POŽADAVKY: , - střední vzdělání s maturitní zkouškou, - bezproblémová dovednost pracovat na PC - Windows, Word, Excel, Outlook, E-spis apod., - znalost právních předpisů z oblasti veřejné správy (zejména: zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení) a zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích (zákon o silničním provozu), vše ve znění pozdějších předpisů), - schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, - ochota dále se vzdělávat, VÝHODOU:, - praxe ve veřejné správě na výše uvedeném úseku, - řidičské oprávnění skupiny B - aktivní řidič, , Uchazeči předloží písemnou přihlášku, ke které doloží další doklady, která musí obsahovat náležitosti: , (vzor přihlášky a další informace ohledně ostatních potřebných dokladů jsou zveřejněné na internetových stránkách: www.milevsko-mesto.cz), , Lhůta pro podání přihlášky: do 21.11.2018 (středa) do 11:00 hodin , , Způsob podání přihlášky: osobně doručené nebo zaslané v zalepené obálce s označením "Výběrové řízení - referent OPSPK administrativní pracovník", do podatelny Městského úřadu Milevsko, náměstí E. Beneše 420, 399 01 Milevsko. Na přihlášky podané po uvedené lhůtě nebude brán zřetel. , , Podrobnější informace o pracovní pozici podá: Mgr. Petra Burdová, telefon: 382 504 109, 602 444 324, e-mail: petra.burdova@milevsko-mesto.cz, Veškeré informace ohledně přihlášky (vzor) a jejích náležitostí naleznete na stránkách: , http://www.milevsko-mesto.cz/zamestnani/ds-11908/p1=51193. Pracoviště: Město milevsko, nám. E. Beneše, č.p. 420, 399 01 Milevsko 1. Informace: Petra Burdová, +420 382 504 109,602 444 324. Gastronomie - Pomocná síla do kuchyně 13 000 Kč Hledáme pro náš stravovací provoz, firemní jídelnu v Písku. HPP/DPP, dvou směnný provoz 5:30-14:00 hod. a 11:30-20:00 hod., mzda 13.000 Kč +2.600 Kč pohyblivá složka. Požadujeme platný potravinářský průkaz, zodpovědnost, spolehlivost. Nabízíme práci u stabilního zaměstnavatele, transparentní odměňování, výhodné stravování, zaměstnanecké benefity. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 000 Kč Pomocní kuchaři POMOCNÝ/Á KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: CIZ, Pro naši firemní restauraci přijmeme zaměstnance na pozici pomocný kuchař/ka., Náplň práce: spolupráce při vaření hotových jídel a minutek a jejich následný výdej., Pracovní doba: 4.00 - 12.30 hod., Požadujeme: praxe v kuchyni min. 1 rok - výhodou, schopnost být součástí týmu, pozice je vhodná i pro absolventy., Nabízíme: HPP, firemní stravování, slevy na partnerské produkty, v případě zájmu možnost kuchařských kurzů, odměny za doporučení nového zaměstnance, Mzda je rozdělena na základní mzdu + individuální odměnu až do výše 20 % ze základní mzdy., Kontakt: p. Lucie Jakešová, tel: 286 014 231, e-mail: jakesova-lucie@aramark.cz. Pracoviště: Aramark, s.r.o. - restaurace jitex, U Vodárny, č.p. 1506, 397 01 Písek 1. Informace: Lucie Jakešová, +420 286 014 231. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 13 500 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ SK. C + E. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: ciz, Požadavky: ŘP skup. C + E, Jízdy po ČR i po zahraničí, První kontakt: p. Michal Schwarz tel. 724 060 061 nebo email: michal.schwarz@mstran.cz. Pracoviště: Ms transport, s.r.o.- pracoviště topělecká, Topělecká, č.p. 376, 397 01 Písek 1. Informace: Michal Schwarz, +420 724 060 061.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalový KP: Katovice - Jankov 2:1.
100

Katovice přezimují na druhém místě

Jihočeské derby skončilo výhrou basketbalistů Jindřichova Hradce 101:80.
11

Sršni bodali pouze poločas

Hokejistům ČEZ Motoru byly kontumovány dva zápasy a přišli tak o šest bodů

České Budějovice - Na základě rozhodnutí sportovně technické komise ČSLH byly kontumovány zápasy Motoru v Kladně a v Ústí nad Labem ve prospěch domácích týmů v poměru 5:0. Důvodem je, že za českobudějovický tým nastoupil jeden starší hráč nad povolený limit. Jihočeši tak přišli o šest bodů…

Motor na ledě posledního Ústí s přehledem splnil roli vysokého favorita

Ústí nad Labem – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli ve 25. kole první Chance ligy na ledě posledního Ústí nad Labem s přehledem 4:0 a nadále vedou tabulku soutěže. Hned ve středu je čeká domácí zápas s Třebíčí (17.30).

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT