Jenomže písečtí házenkáři vyřadili v poháru druholigovou Slavii Praha, poté i prvoligovou Košutku, takže si zvučného soupeře zasloužili. A diváci viděli velmi dobrý zápas.

Utkání třetího kola Českého poháru házenkářů:

SOKOL PÍSEK - TALENT M. A. T. PLZEŇ 17:27 (7:14)

Po úvodním vzájemném oťukávání šli ve 2. min. domácí do vedení brankou Hajného. Poté hosté vyrovnali, vzápětí dal Brykner na 2:1, ale domácí Hajný pak srovnal na 2:2. Poté plzeňský Král vstřelil třetí gól, ale v 6. min. Hajný opět vyrovnal. A branková přetahovaná nadále pokračovala. Brykner 3:4, Volf 4:4, v 9. min. Král 4:5 a ve 12. min. srovnal Hajný na 5:5.

Pak vstřelil Vinkelhöfer ze sedmičky šestou brankou hostí a Linhart přidal sedmý gól. Následně písecký brankář Vosoba skvěle chytil Bečvářovi sedmičku, ale ve 20. min. právě Bečvář zvýšil na 8:5 pro plzeňský tým. Další sled: Holík 5:9, Tonar 5:10, ve 26. min. snížil písecký Pek na 6:10, ve 27. min. vstřelili Západočeši jedenáctou branku a domácí trenér Raník si vzal oddechový čas. Poté i druhý písecký gólman Havelka chytil hostům sedmimetrový hod.

Další sled: Soukup 6:12, Hajný 7:12, Bečvář 7:13. V poslední minutě úvodního poločasu si oddechový čas vzal i trenér hostí Haber a dvě vteřiny před koncem stanovil plzeňský Škvařil výsledek prvního poločasu – 7:14.

Druhý poločas měl podobný průběh, kdy si plzeňští házenkáři nadále udržovali bezpečný náskok, aby pak zápas jednoznačně vyhráli rozdílem deseti branek – 27:17.

Napomínání 3:3, vyloučení 3:6, sedmičky 2/2:4/1, rozhodčí Mošna a Korler, přihlíželo 200 diváků. Sestava a branky Písku: Vosoba, Havelka – Hajný 6, Pek 3/2, Hora 2, Košťál 2, Marek 2, Vepřovský 1, Volf 1, Baumruk, Bočan, Čtvrtník, Kverka. Trenéři Arnošt Raník a Tomáš Mařík.

Plzeň: Bavlnka, Motlík – Tonar 6, Škvařil 5, Král 3, Brykner 3, Linhart 3, Bečvář 2, Soukup 2, Holík 1, Vinkelhöfer 1/1, Šindelář 1. Trenér Vladimír Haber.