V rámci úvodního kola Českého poháru sehráli miniturnaj, ve kterém se postupně utkali s blatenskými Datly a s týmem SK Tábor.

HC ŠD PÍSEK – DATELS BLATNÁ 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

V prvním zápase byli domácí lepším týmem a po celou dobu kontrolovali vývoj zápasu. Hosté hrozili zejména dvojicí Muchl – Pangrác, ale Martin Kukrál v brance Švantláku znovu předvedl svůj obrovský talent.

Branky: Kubeš (Mergl), D. Všetečka (O. Gába), Kabele, O. Gába, Bíba (Kubeš, Mergl) – Bolina (Pangrác), Tyrpekl, Vaníček (Matějka).

HC ŠD PÍSEK – SK TÁBOR 7:4 (3:0, 3:0, 1:4)

Táborským hráčům, kteří ve druhém zápase porazili Blatnou, stačila v přímém souboji o postup do druhého kola i remíza, ale Písečtí od samého začátku byli proti a do utkání vlétli jako uragán. Nejprve se trefil Bíba, po něm agilní Habart a parádní třetinu uzavřel střelou do šibenice Pátkovy branky O. Gába – 3:0.

Jako přes kopírák vzali domácí prostřední třetinu, na 4:0 zvýšil Kovář, pak napřáhl na modré Sup a šestou branku přidal O. Gába. V poslední třetině domácí borci polevili a hosté tak pouze kosmeticky upravili konečné skóre zápasu.

Branky: O Gába 2, Bíba (Habart, Kabele), Habart (Kabele), Kovář (O. Gába), Sup (Kabele), Kabele – T. Gartner 2 (Menzel), Hrouda (L. Heršálek, Menzel), Menzel (Terber).

Sestava Písku: Kukrál, Buček – M. Gareis, Pelc, Sup, Marek, Kozák, Bárta – Kabele, Habart, Bíba – Kovář, D. Všetečka, O. Gába – Průša, Kubeš, Mergl – V. Roth.

Písecký trenr Vít Čapek po zápase řekl: „Jsem rád, že jsme postoupili, v dalším kole nás čeká tým z národní ligy, což bude pro kluky dobrá konfrontace se soupeřem, který hraje o soutěž výš než my. V turnaji nám zachytali oba gólmani, myslím, že na sezonu budeme dobře připraveni. Zisk třetího titulu v řadě je pro nás velkou motivací. Věřím, že nám v tom pomohou i naši „oranžoví“ fanoušci, které tímto srdečně zvu na nedělní ligovou premiéru.“

Zbývající zápas turnaje: SK Tábor – Datels Blatná 7:4. Do druhého kola postoupil domácí Švantlák, pro mužstva Tábora a Blatné soutěž pro letošek skončila.

Tuto neděli (19. 9.) sehrají Písečtí první mistrovský zápas, do Písku přijede nováček soutěže z Horní Břízy. Západočeši budou štikou soutěže a pro domácí tým velkou neznámou. Začátek je ve 14 hodin.