V sobotních zápasech se v jedné skupině utkala jihočeská družstva o vítězství v Jihočeském poháru a týmy nejihočeské ve skupině druhé. V neděli následovaly zápasy o konečné umístění.

Výsledky zápasů:

SRŠNI PÍSEK – SKB STRAKONICE 67:58

V sobotu to bylo právě 1034 dnů od poslední výhry Písku nad Strakonicemi. Ačkoli mezi hráči panují korektní vztahy, na palubovce se strhne při každé příležitosti pravé derby. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Zřejmě nejžhavější zápas víkendu měl nádech mistrovského utkání. Byli to Sršni, kteří od začátku tahali za delší konec a po první části vedli 21:11.

Širokou rotací hráčů si Sršni udržovali tempo, na které Strakoničtí nedokázali reagovat. Poločasové vedení o 18 bodů nenasvědčovalo velkému dramatu. Za stavu 47:24 Sršni povolili v obraně a domáci Tesař s Divišem snížili na 42:54 po třetí čtvrtině. V poslední čtvrtině se domáci snažili o zvrat, ale rozdíl už neklesl pod devět bodů.

SRŠNI PÍSEK – BK JINDŘICHŮV HRADEC 63:75

Prvoligový Hradec přijel bez největších hvězd, ale i tak budil respekt. Rozhodla první čtvrtina a obdržených sedm trojkových pokusů. Zápas se dohrával v rychlém tempu až do konce. Své první minuty v mužské kategorii získali Žižka a Vartecký.

SRŠNI PÍSEK – SOKOL PRAŽSKÝ B 86:63

V souboji o třetí místo od začátku rozhodovala celoplošná obrana Písku. Na hráčích soupeře byla znát únava a poslední čtvrtina se dohrávala už jen z povinnosti. Výhra Písku byla zasloužená.

Přípravný turnaj Sršňům ukázal, že v přípravě vykročili správným směrem. Pomalu se krystalizuje sestava hráčů pro druhou ligu a také skupina hráčů, kteří budou nastupovat jak ve druhé lize, tak v oblastním přeboru, kde Písečtí chtějí obhájit titul přeborníka.

MIROSLAV JANOVSKÝ