V sobotním utkání prvního kola prohrály na domácí hřišti se Šaľou 30:34. Přitom v přípravném období provázela písecké hráčky výborná forma, vyhrály dva turnaje a i v přátelských duelech si nevedly špatně.

„Naše hra se sesypala jak domeček z karet,“ krčil rameny po zápase domácí trenér Jan Salač, který se musel v zápase obejít bez několika zraněných hráček. Chyběly brankářky Jitka Skálová a Petra Káplová, dále Lucie Vyhnalová, Michaela Janoušková a Marta Krouská. Iveta Luzumová nastoupila jen s velkým sebezapřením. S takovým oslabením nikdo nepočítal.

„Vítězství je pro náš omlazený tým povzbuzující injekcí do letošní interligové sezony. Čekali jsme hodně těžký zápas, protože Písek dosáhl v přípravě výborných výsledků a o jeho hře šly jen samé dobré reference,“ řekl po zápase trenér hostí Michal Lukačín a pokračoval: „Jsem rád, že naše hráčky držely se soupeřem kontakt po celou dobu zápasu. To bylo nejdůležitější pro celý jeho vývoj. Písecký tým je na své palubovce hodně nebezpečný, a když se mu daří, může porazit kohokoliv.

Na úvod sezony bylo v tomto zápase na obou stranách hodně technických chyb, což je ale v dnešní házené normální. Proto bylo otázkou, které z družstev se s tímto lépe vypořádá a využije chyb soupeře. Nám ve druhé polovině druhého poločasu pomohla brankářka Haládiková, která měla několik výborných zákroků a vytvořili jsme si několikabrankový náskok, který jsme pak udrželi až do konce.“

Trenér píseckého týmu Jan Salač byl z porážky svého celku hodně zklamaný. „Ze hry družstva jsem rozpačitý a zároveň dost smutný, protože naše příprava na sezonu byla velice slušná. Výkon, jaký jsme v tomto zápase předvedli, byl bohužel nejhorší za poslední období. Svůj podíl na tom měla i absence několika zraněných hráček.

Děkuji Ivetě Luzumové za to, že do zápasu obětavě nastoupila a svým způsobem zaměstnala soupeře. Zatímco pro Šaľu je vítězství povzbuzením, pro nás je prohra velkou ránou do nosu, kterou jsme nečekali. Doufám, že se naše hráčky, které měly před zápasem dobře „našlápnuto“, z této porážky rychle vzpamatují, protože jsou před námi další zápasy. V posledním týdnu se nám zranily čtyři hráčky a náš kádr není až tak široký, abychom mohli soupeři konkurovat,“ krčí rameny Salač a hned navazuje:

„Přesto si myslím, že tato skutečnost by neměla mít za následek takový propad v naší hře. Hlavně jsme nebyli schopni zakončovat akce střelbou ze střední vzdálenosti, což nás v přípravě zdobilo. Ani brankářky nás nepodržely, dostaly jsme několik gólů, které se daly chytat. Všechno se otočilo proti nám. A znovu říkám, je to pro nás velká facka. Podle statistiky máme na svém kontě pětadvacet technických chyb, to jsme udělali snad za celou přípravu. Nemohu to pochopit,“ dodal na závěr trenér Salač.