V přátelském zápase mužů byly k vidění pohledné rychlé akce, pěkné góly, vysoké nasazení a výborné zákroky brankářů, kteří nic nezapomněli ze svého umění.

SOKOL JITEX PÍSEK – DUKLA PÍSEK 17:17 (7:7)

Napomínání 1:0, sedmičky 0/0:1/1, rozhodčí Gabriela Říhová a Alena Stellnerová, 220 diváků. Hrálo se na 2 x 20 minut.

Po vyrovnaném prvním poločase (7:7) se ve druhé části zápasu oba týmy přetahovaly o vedení. Ve 27. min. zvyšoval Hosnedl vedení domácího týmu na 13:10, ale za dvě minuty snížil Michajlík na 13:11 a ve 31. min. bylo srovnáno – 13:13. V další minutě šla Dukla zásluhou Michajlíka do vedení 14:13. Další sled: 14:14, 14:15, 14:16, 15:16 (R. Ťupa), 15:17 (Michajlík), 16:17, 17:17.

Sestavy a branky:

Sokol Jitex Písek: Češka, Vařenka – Pechek, Hosnedl 1, Pňáček 4, St. Farář, P. Farář, R. Ťupa 4, Půta 2, Kovář 2, Rutta 1, Baumruk, Čtvrtník 2, Hubal 1.

Dukla Písek: Krejčí – Holšan 4, Kohout, Sviták, Matoušík 6, Krpata 1, T. Mařík 2/1, Michajlík 3, Zeman 1, Šenfeld, Brat. Trenér Arnošt Raník, vedoucí mužstva Libor Malínek.

Ještě těsně před zápasem jsme položili několik otázek Richardu Ťupovi, bývalému hráči Písku, extraligové Dukly Praha a českému reprezentantovi.

Co od této házenkářské exhibice očekáváte?

„Očekávám, že předvedeme divákům pohlednou házenou a že se nikdo z kluků na hřišti nezraní. Doufám, že si všichni dobře zahrajeme, neboť jsou tady všechno výborní házenkáři, někteří dokonce ještě sportovně aktivní. Od kluků, kteří kdysi hráli v Písku za Duklu, se máme stále co učit. A po zápase posedíme a popovídáme si, vždyť jsme se neviděli řadu let.“

Do hlediště se přišlo podívat docela dost lidí. Co tomu říkáte?

„Je to nečekané. Já jsem nebyl v Písku na házené strašně dlouho a jsem hrozně rád, že vidím v hledišti známé lidi. Mám z toho velice dobrý pocit.“

Ještě hraje házenou aktivně?

„Ještě se házené věnuji, letos jsem skončil v Německu a vracím se hrát domů. Po dlouhých sedmnácti letech budu hrát opět za Písek.“

Jaký je to pocit?

„Zatím to moc neprožívám. Až se s klukama potkám na hřišti a poznáme se navzájem, tak teprve pak si udělám svůj obrázek. Nebyl jsem tady hodně dlouho, tak uvidíme.“

Jakou soutěž jste hrál naposledy v Německu?

„Šest let jsem tam hrál čtvrtou ligu.“

Co říkáte skvělým výkonům reprezentanta Filipa Jíchy v Německu?

„To je pecka! Já jsem kdysi s Filipem hrál v pražské Dukle a musím říct, že on je opravdu hráčská osobnost a špička v házené. Je až neskutečné, co on dokáže.“

Řekněte, čím to je, že je o házenou v této zemi tak velký zájem?

„Popularitu tohoto sportu v Německu dělají lidé kolem házené. Strašně moc se tam dělá pro mládež, Němci jsou svojí mentalitou docela někde jinde. Spousta lidí tam chodí na ligové zápasy, při kterých se výborně baví. A je jim jedno, kolik je to stojí. Na zápasy venku jezdili naši fanoušci autobusem i pět set kilometrů a brali to jako samozřejmost. Tady u nás je toho moc a lidé jsou také pohodlní.“

Před utkáním a o přestávce předvedli svá vystoupení děvčata a chlapci z tanečního centra Z. I. P. Písek. Moderátor této akce Michal Horák nejprve jednotlivě představil všechny aktéry tohoto střetnutí, včetně členů realizačního týmu.

U týmu Dukly Písek také bývalého předsedu oddílu Pavla Pejřimovského, velitele pluku Štefana Holdu, vedoucího oddílu Petra Hadáčka, trenéry Vlastimila Hejcmana, Otu Morkuse a Arnošta Raníka.

Zasloužený potlesk od přítomných diváků sklidili pozvaní mistři světa z roku 1967 Rudolf Havlík, Ladislav Beneš, Arnošt Klimčík a František Brůna.
Hosty tohoto setkání byli také fukcionáři Českého svazu házené Stanislav Svoboda a Václav Formánek.

Oslavy pokračovaly u dobrého jídla a pití do pozdních nočních hodin. Zlí jazykové tvrdí, že někteří silní jedinci nešli ani spát a v sobotu ráno vyrazili do města, kde pokračovala městská slavnost.