HC ŠD PÍSEK – HBC ZLIV 6:4 (5:0, 0:1, 1:3)

Po slavnostním zahájení utkání místostarostkou Písku Hanou Rambousovou přišlo něco, co nikdo nečekal. Nevídaným způsobem vlétli do úvodní třetiny hráči Švantláku a favorizovaní hosté se nestačili divit. Hned v úvodu měli Písečtí veliké šance, ale Hromádka i Gajovský nemířili přesně.

To se povedlo až v 6. minutě Kabelemu, který trefil míček ze vzduchu přesně nad lapačku bezmocného gólmana Veselého. Za minutu a půl to už bylo 2:0, když v početní výhodě zatáhl míček do třetiny Rod, předložil jej na hokejku Gajovskému a pro něho již nebyl problém zasunout ho do branky.

Ve 13. min. se prosadila znovu první formace domácích, když Sýbek opět v přesilové hře nedal Veselému šanci. Čtrnáctá minuta přinesla dva góly a oba k radosti dvou stovek diváků do zlivské branky. A o obě se postaral nestárnoucí Vážný – 5:0! Nejprve se trefil po vyhraném vhazování spoluhráče Kubeše a poté střelou švihem do šibenice branky hostujícího gólmana. Zliv v tu chvíli byla zralá na ručník.

Ve druhé třetině domácí tým polevil a hosté pomalu začali ožívat. Poprvé se jim podařilo překonat mladíka v písecké brance D. Gábu v 19. minutě, autorem branky byl Kaňka. Písečtí se před branku Veselého dostali v prostřední části hry jen zřídka, když si s jejich neškodnými pokusy Veselý vždy poradil.

Poslední třetina přinesla nečekané drama. Domácí začali více faulovat než hrát, a to Zliv posadilo na koně. Nejprve se sice podruhé v zápase trefil domácí Kabele a opět ranou ze vzduchu, ale po něm už pálili do černého jen hosté, vždy v početní výhodě.

A když v čase 42:19 svítilo na ukazateli skóre 6:4, vzal si domácí trenér Čapek oddechový čas. Zlivští se pak rozhodli pro hru bez brankáře, ale jejich snažení pokazil Lisner, který se nechal zbytečně vyloučit, a tak si domácí již výsledek pohlídali.

O vítězi 2. NHbL se tak rozhodne tuto sobotu na hřišti ve Zlivi (10).

Trenér píseckého mužstva Vít Čapek po utkání řekl:

„V sobotu ve Zlivi jsme začali dobře, ale srazil nás třetí gól domácích. Vlastní nedisciplinovaností jsme zápas prohráli. Nedělní utkání jsme začali skvěle, hráli jsme to, co jsme si řekli. Pak jsme ale přestali hrát a začali se bát o výsledek. Na rozhodující zápas se musíme dobře připravit. Za kluky mohu slíbit, že tam necháme všechno. V neposlední řadě musím poděkovat našim fanouškům a tímto je chci pozvat na rozhodující duel do Zlivi.“

Branky domácích: Kabele 2 (Hromádka 2), Vážný 2 (Hromádka, Kubeš), Gajovský (Rod), Sýbek (M. Všetečka, Rod). Vyloučení 10:8 (+ domácí Vážný a hostující Vlasák a Hájek 10 OT), využití 1:3, střely na branku 26:25, rozhodčí Horák a Vařák.

Sestava ŠD Písek: D. Gába – Rod, M. Všetečka, Hronek, Vážný, Kozák, Sup, V. Roth – O. Gába, Gajovský, Sýbek – Kabele, Hromádka, Habart – Kott, Kubeš, J. Roth.

MICHAL GAREIS