Bývalý milevský atlet je členem pražské Dukly, studuje v Praze, ale jeho trvalé bydliště je pořád v Milevsku.

Nejžhavější otázka je, proč jste vlastně změnil trenéra?

V současné době trénuji s Daliborem Kupkou. Tomáš Dvořák, současný šéftrenér české atletické reprezentace, už nemá na trénování moc času. Nejvíc mi ale vadilo, že s námi nemohl jezdit na soustředění a chodit dopoledne na tréninky.

Proč zrovna Dalibor Kupka?

S trenérem Kupkou mám velice dobrý vztah. Oba jsme vášniví rybáři, tak spolu trávíme spoustu času nejen na stadionu, ale i na rybách. Co se týká tréninků, ty jsou hodně podobné, akorát dělám víc odrazů a častěji běhám kopce.

Vrátil jste se ze soustředění v Jihoafrické republice. Jaké to tam bylo?

Soustředění v Africe bylo super. Strávili jsme tam měsíc tvrdé přípravy. Ale ne, že bychom jen trénovali, byli jsme také na lví farmě, jezdili jsme na ryby, chodili na golf a také relaxovali u bazénu.

Jaký byl atletický trénink?

Trénink byl náročný, ale vše jsem zvládl podle svých představ. Zaběhl jsem si pár osobních rekordů a hodně zapracoval na síle.

Jaká byla přeprava? Snášíte letadlo?

Ze soustředění jsem byl naprosto nadšený, ale byl jsem hodně unavený z cesty. Přece jen, třináct hodin v letadle je, zvláště pro člověka, co nemá rád létání, pěkně fyzicky i psychicky náročné.

Co dodat závěrem? Juniorský reprezentant má svůj letošní cíl – zaběhnout daný limit a nominovat se na juniorské mistrovství světa do Kanady.

JOSEF FUKA