V konkurenci nejlepších českých klubů a gymnastek ze Slovinska a Slovenska zde bylo vidět ladění formy na nadcházející domácí mistrovství v juniorských a seniorských kategoriích.

Toho si byla vědoma i juniorka Kristýna Souhradová, která se zúčastní mistrovství ČR již tuto sobotu v Praze, a závodnice I. VT Ludmila Korytová. Tu zase čeká republiková soutěž začátkem června, rovněž v Praze.

V nabité soutěži Máj Cup obsadila Kristýna ve dvojboji volných sestav 12. místo, které pak uhájila i ve finále. Ludmila Korytová byla v základním závodě na sedmém místě, ve finále se stuhou pak postoupila dokonce na místo páté.

Ve výsledkové listině mladších nadějí se zařadily v silné konkurenci závodnic z čela republikového žebříčku Natálie Křížová na 11. místo a Karolína Kreisslová na 13. příčku. Obě předvedly dvojboj volných sestav bez větších zaváhání a přispěly tak k dobré prezentaci svého klubu.

Další závodnice klubu RG Proactive odjely v neděli na sever republiky, aby zde startovaly v závodě Chomutovský pohár. V sestavě bez náčiní ročníku narození 2003 nenašla přemožitelku milevská Tereza Kutišová, která získala vítězství v kategorii korunované medailí a pohárem.

Rovněž Sabina Kubíčková si došla na stupně vítězů pro bronzovou medaili. Úspěch v této kategorii dovršila Natálie Kotašková, když skončila pátá.
Vivien Němečková nastupovala ve dvojboji volných sestav a obsadila 8. místo.

Pochvalu za sestavu se švihadlem dostala za své provedení ve dvojboji volných sestav Leticie Kochová. Hana Kutišová se potýkala s bolestivým zraněním, nicméně sestavy zvládla a vystoupila na bronzový stupínek.

DANA VOJTOVÁ