V pátek 7. 5. se na přeboru jihočeské oblasti v kategoriích juniorek a seniorek sešlo v českobudějovické sportovní hale celkem devět gymnastek. Čtyři juniorky a pět seniorských závodnic předvedlo kompletní, předepsaný čtyřboj volných sestav, aby si zajistily postup na republikový šampionát.

Kristýna Souhradová, juniorka klubu RG Proactive Milevsko, nastupovala po zranění kolena, a tak musela některé prvky omezit nebo vynechat. Přesto prošla závodem bez zaváhání a zařadila se na bronzovou příčku.

Silná konkurence českobudějovických gymnastek SKMG Máj byla i v kategorii seniorek. Jediná chyba v sestavě s míčem stála Ludmilu Korytovou medaili, takže skončila čtvrtá. Nicméně příprava na republikové přebory v těchto nejvyšších soutěžích moderní gymnastiky vrcholí a děvčata věnují přípravě stále více pozornosti.

Výsledky:

Juniorky (4 startující): 1. Helena Kristková 83,050, 2. Nikola Bečvářová (obě SKMG Máj Č. Budějovice) 79,650, 3. Kristýna Souhradová (RG Proactive Milevsko) 67,700, 4. Eliška Kuraliová (SKMG Máj Č. Budějovice) 67,200 b.

Seniorky (5): 1. Martina Krlínová 81,050, 2. Aneta Fujdiarová 80,500, 3. Aneta Hájková (všechny SKMG Máj Č. Budějovice) 76,150, 4. Ludmila Korytová (RG Proactive Milevsko) 73,550, 5. Věra Černá (SKMG Máj Č. Budějovice) 72,300 b.

V sobotu 8. 5. se konal v hale Bohemians Praha tradiční Bohemka Cup pro mladší moderní gymnastky. Závodnice RG Proactive Milevsko ročníku nar. 2002 a mladší se v sestavě bez náčiní zařadily do výsledkové listiny v pořadí: 8. místo Sabina Kubíčková, 10. Natálie Kotašková, hned za ní na 11. místě Monika Valvodová a Linda Laláková skončila na 18. místě.

Ve dvojboji volných sestav startovala Natálie Křížová. Opět zaujala svojí krásnou sestavou bez náčiní, k tomu přidala obruč, ve které nechytila závěrečný risk a obsadila v celkovém hodnocení 5. místo z osmi zúčastněných.

Byla to dobrá příprava na nadcházející domácí šampionát mladších nadějí v Brně. Diplomy v závěrečném hodnocení předával přítomný Tomáš Verner, reprezentant ČR v krasobruslení a mistr Evropy 2008, který přidal v závěru i autogramiádu.