HC ŠD PÍSEK – SK PEDAGOG ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:3 sn (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)

Čtvrtfinálová sérii se hraje na dvě vítězná utkání. Hráči Pedagogu přijeli do Písku povzbuzeni vysokou výhrou nad Vltavou, s cílem pokusit se překvapit favorizovaný domácí tým.

Jako první se trefili do černého hosté, jenže domácí Hromádka dokázal po krásné přihrávce Kabeleho vzápětí odpovědět – 1:1. Hosté šli znovu do vedení, když se jim podařilo vymést pavučinku branky, kterou hájil David Gába.

Domácí dokázali znovu odpovědět, po tlaku druhé formace to byl Habart, který překonal výborného Dobrovolného v brance Pedagogu. Na konci prostřední části hry se potřetí v zápase dostali hosté do vedení, když se dokázali prosadit po samostatném úniku.

Třetí třetina přinesla tlak Písku a s ním i vyrovnání z hole V. Rotha, který se nejlépe zorientoval před Dobrovolného brankou.

O vítězi nerozhodlo ani následné desetiminutové prodloužení, a tak se rozhodlo až v samostatných nájezdech. V nich exceloval domácí gólman David Gába, který nepustil za svá záda ani jednu střelu. A když se za domácí dokázali prosadit M. Všetečka a J. Kovář, bylo o vítězství domácích rozhodnuto.

Branky Písku: Hromádka, Habart, V. Roth, rozhodující nájezd M. Všetečka.

MICHAL GAREIS