Vodácké závody na pětikilometrové trati byly zároveň otevřeným přeborem Jihočeského kraje a prvním závodem Českého poháru veteránů, který se započítává zároveň do mistrovství České republiky družstev.

Na trať kolem městského ostrova postupně nastoupilo sedmdesát čtyři závodníků v sedmnácti kategoriích z deseti českých a moravských oddílů. Dařilo se i píseckým vodákům, kteří ve velmi slušné konkurenci získali čtyři vítězství.

Výsledky:

K1 benjamínci: 1. Roman Vojáček, 2. Tomislav Dědič ( oba Sokol Písek).

K 1 benjamínky: 1. Marie Dvořáková (Týn n/Vltavou).

K 1 žáci: 1. Václav Šonka (Týn n/Vltavou).

K 1 žačky: 1. Kateřina Luňáčková (Týn n/Vltavou).

K 1 dorostenci: 1. Ondřej Malý (Zbraslav).

C 1 dorostenci: 1. Petr Mára (Týn n/Vltavou).

K1 dorostenky: 1. Anna Šusová (Týn n/Vltavou). K 1 junioři: 1. David Kotrč (Zbraslav). C 1 junioři: 1. Zdeněk Šonka (Týn n/Vltavou). K 1 ženy: 1. Lenka Lagnerová (Olomouc).

Memoriál Vladimíra Treybala v kategorii K 1 muži vyhrál Martin Kolanda (KVS Praha). Ten je nejúspěšnějším účastníkem Písecké desítky v její historii s deseti poháry za vítězství v hlavní kategorii kajaku mužů.

Veteráni soutěžili o body do Českého poháru, a to se projevilo na zvýšené účasti.

K 1 (35 – 39 let): 1. Pavel Šára (Loko Bráník), 4. Luboš Staněk (Písek).

K 1 (40 – 44 let): 1. místo Pavel Reich (Černožice), 2. Gustav Kučera (Písek).

K 1 (45 – 49 let): 1. Tomáš Suder (Loko Bráník).

K 1 (50 – 54 let): 1. Miroslav Pánek (Loko Bráník), 2. Milan Kučera (Písek).

K 1 (55 – 59 let): 1. Milan Janeček (Znojmo), 3. Luboš Stibůrek (Písek).

C 1: 1. Vladimír Pikl, 2. Tomislav Dědič, 3. Josef Blahuš (všichni Sokol Písek).

K 1 veteránky: 1. místo Jana Lagnerová (Týn n/Vltavou).

Poté veteráni pokračovali společnými kategoriemi.

K 2 (34 – 39 let): 1. Janeček – Šára (Znojmo – Bráník), 2. Gustav Kučera – Luboš Staněk (oba Písek).

K 2 (40 let a starší): 1. Milan Kučera – Miroslav Pánek (Písek – Bráník).

V kategorii C 2 zvítězila dvojice Pikl – Dědič před dvojicí Blahuš – Mára, všichni ze Sokola Písek.

V závěrečném hodnocení se stal nejúspěšnějším oddílem Sokol Písek před Loko Bráník a Sokolem Černožice.

MILAN KUČERA