HC ŠD PÍSEK – SK TÁBOR 7:2 (1:0, 3:2, 3:0)

Do branky domácích se znovu postavil gólman David Gába, který byl v první třetině velikou oporou týmu. Ukazatelem skóre v úvodním dějství pohnul pouze domácí Hromádka, který od modré čáry propálil nestárnoucího Pátka v brance Tábora.

Ve druhé třetině se nejprve zastřeloval domácí Kabele a po něm i Kovář, ale oba těsně minuli Pátkovu branku. V polovině zápasu důrazný Kubeš obral o míček Gartnera a se štěstím jej zasunul pod padajícím Pátkem do branky. Na 3:0 pak zvýšil Kabele.

Jenže hosté nesložili zbraně a začali kousat. Ve 24. min. snížil Štol na rozdíl dvou branek a při vyloučení domácího kapitána Kozáka přidali hosté další gól. Jenže s odpovědí přispěchal nejproduktivnější hráč domácích Kovář: dělovkou vymetl šibenici hostující branky.

O přestávce domácí trenér zvýšil na své svěřence hlas a ti pak vlétli do poslední třetiny jako uragán. A nenechali nikoho na pochybách, kdo že bude brát všechny tři body. Ukazatel skóre se tak po brankách M. Všetečky, Kozáka a Hromádky zastavil až na konečných 7:2 pro domácí.

Branky Písku: Hromádka 2, Kubeš, Kabele, Kovář, M. Všetečka, Kozák. Sestava ŠD: D. Gába – Sup, Hronek, M. Všetečka, Kozák, Bárta – Sýbek, Kovář, O. Gába – Kabele, Habart, Hromádka – Kubeš, V. Roth, Kott. Trenér Vít Čapek.

Tuto sobotu (1. 5.) od 11 hodin sehrají Písečtí úvodní kolo play off. Jako čtvrtý tým tabulky přivítají na svém hřišti páté mužstvo, Pedagog České Budějovice. Letos se vyřazovací boje hrají pouze na dvě vítězná utkání.

MICHAL GAREIS