Jely se zde první dva závody Českého poháru, které byly zároveň nominačními. V minulých letech se závodilo na divoké říčce Kamenici, ze které letos vyhnal vodáky nedostatek vody a neochota povodí Labe přilepšit vodní stav z přehrady v Josefově dole.

Kromě raftařů zde závodili ještě sjezdaři a probíhala akce na vyčištění Sázavy, takže na řece bylo celý den plno. Trať z Krhanic do Kamenného přívozu patří mezi ty lehčí a rozhoduje zde hlavně fyzická kondice než znalosti a zkušenosti z jízdy na divoké vodě.

V raftech v prvním Českém poháru obsadila posádka KUHEBUMI – Milan Kučera, René Herman, Ivan Bubeníček a Michal Šťastný v mužích čtvrté místo s nepatrným odstupem od nejlepších posádek. Potvrdila tím, že i přes zvyšující se věkový průměr patří stále do absolutní české raftové špičky.

Odpoledne pak v závodě mistrovství České republiky v kategorii veteránů suverénně zvítězila a počtvrté v řadě obhájila titul mistrů ČR. V závodě ČP mužů zvítězila posádka Hanace z Českých Budějovic před druhým TR Cvok a třetí TR WD z hanáckého Prostějova.

Píseckým sjezdařům se první den příliš nevydařil. Matěj Kropáček dojel v K1 pátý, Tomáš Zástěra dvacátý třetí a Anna Zástěrová překvapivě až na páté příčce. Solidně zajela posádka C2 Pavel Woldřich – Michal Háša, která dojela jako desátá.

Příští den pokračovali raftaři druhým a zároveň nominačním závodem Českého poháru. Posádka KUHEBUMI zlepšila svůj výkon ze soboty a prosadila se na stupně vítězů na třetí místo za Hanace a Cvoky. Za zádí jejich raftu skončila překvapivě řada posádek zvučných jmen. V závodě veteránů obhájila předchozí vítězství.

Ze sjezdařů se nejlépe dařilo Anně Zástěrové na čtvrtém místě. Matěj Kropáček dojel, stejně jako den před tím, znovu pátý. Tomáš Zástěra se zlepšil a obsadil devatenácté místo. Dvojice Woldřich – Háša nezopakovala svůj výkon z minulého závodu a dojela třináctá.

Seriál závodů Českého poháru pokračuje pro raftaře slalomem a sprintem v rakouském Wildalpenu na řece Salze. Sjezdaři budou bojovat o účast na mistrovství světa tento víkend na Čeňkově Pile.

MILAN KUČERA