Gymnastky RG Proactive Milevsko startovaly v uplynulých dnech na Poháru Sokola Praha VII, kde si vítězství v první kategorii odnesla Tereza Kutišová. Třetí byla Sabina Kubíčková a čtvrté místo obsadila Natálie Kotašková. Rovněž ve druhé kategorii se milevským závodnicím dařilo. Monika Valvodová získala stříbro, Linda Laláková byla osmá.

V Humpolci se konal závěrečný závod letošního 19. ročníku Jihočeské ligy. Vedle výsledků závodu se vyhlašovaly i celkové výsledky. A pro milevské gymnastky přinesly deset medailí.

V první kategorii zvítězila Tereza Kutišová, která vyhrála všechny dílčí závody před dalšími milevskými gymnastkami Natálií Kotaškovou a Sabinou Kubíčkovou.

Rovněž ve druhé kategorii obsadila milevská děvčata kompletní stupně vítězů. Zvítězila Vivien Němečková před Monikou Valvodovou a Lindou Lalákovou.

V kategorii nadějí mladších získala Natálie Křížová druhé místo, Karolína Kreisslová byla šestá. V kategorii kadetek starších zvítězila Adriana Havlíková, stejně tak jako v seniorkách Ludmila Korytová. Hana Kutišová v kategorii dorostenek byla druhá.

19. ročník Jihočeské ligy skončil. Byl přínosem nejen pro závodnice, ale také pro trenérky a rozhodčí. Již tuto sobotu se v táborské sportovní hale uskuteční přebor jihočeské oblasti v kategoriích nadějí, kadetek a dorostenek. Rozdělovat se budou postupová místa na mistrovství ČR v jednotlivých kategoriích.

Generálkou pro nadcházející oblastní přebor byl i nedělní závod Jihlavský pohár, kterého se zúčastnilo pět gymnastek z klubu RG Proactive.
Svým výkonem a skvělou formou se opět blýskla Tereza Kutišová, která vyhrála mezi 17 gymnastkami z celé republiky. Na bronzovou medaili dosáhla i Sabina Kubíčková. Vivien Němečková byla v kategorii závodnic o rok starších na výborném šestém místě.

Radost svým příznivcům udělala pěkným výkonem Adriana Havlíková, která se před oblastními přebory stále zlepšuje. Získala bronzovou medaili.
Čtvrté místo v kategorii dorostenek vybojovala Hana Kutišová.

DANA VOJTOVÁ