TJ ČZ STRAKONICE A – TJ SOKOL PÍSEK A 0:3 (-22, -20, -15)

Sestavy – Strakonice: Mika, Peller, Kvapil, Svach, Daňha, Málek, libero Klimeš. Střídali Holoubek a Kalbáč. Písek: Plavec, Kotal, Buršík, Konfrst, Beniska, Karos. Střídali Bahník a Novotný.

Tým Písku, jeden z největších favoritů na vítěze celé soutěže, chtěl domácím oplatit podzimní porážku ze své haly. Hned od začátku hosté naznačovali a ukazovali své ambice. Písek strakonické mužstvo v prvním setu přehrával a po zásluze vyhrál.

I v dalším dějství měl vždy Písek mírně navrch. Jeho ústřední postavou byl, ještě loni hráč základního kádru prvoligového týmu EGE České Budějovice, Jan Plavec. Ne že by byl zcela nejlepším hráčem v tomto utkání, ale jeho přítomnost na hřišti dávala ostatním hráčům hostujícího týmu hodně psychické síly a všichni si věřili.

Strakoničtí ale bojovali a dostali se do koncovky setu druhého, kdy málem měli setbol. Jenže těsný aut a následně vytlučený domácí blok ukončil i druhý set vítězstvím pro Písek. Na začátku setu třetího si domácí vytvořili mírný nadějný náskok, ale kolem desátého bodu se zastavili a hosté naopak utekli až na hrozivých 21:11.

Naštěstí domácí ještě stačili výsledek trochu dotáhnout, ale už bylo pozdě. Konečných 25:20 a celkově 3:0 na sety pro Písek bylo zcela zasloužené.

„Bohužel jsme v zápase odešli na příjmu a i v poli jsme tvořili chybu za chybou. A vůbec nemluvím o podání, kterým jsme soupeře vůbec netlačili. Nedalo se pak hrát středem, a to je pak pro nás moc těžké. Písek zahrál standardně, což mu na vítězství proti nám stačilo. Děkujeme divákům a věříme, že i přes dnešní náš výkon, přijdou i příště,“ řekl po utkání kapitán strakonického týmu Václav Svach.

JAN ŠKRLE