Závodu se zúčastnily moderní gymnastky z celé Evropy. Výborné závodnice přivezly ruské kluby z Novgorodu a Rjazaně, dále se představily gymnastky z Rigy, Budapešti, z bulharského klubu Levski, z polské Wroclavi, ze Srbska přijela děvčata z klubu Ritam Bělehrad.

Nechyběly ani Slovenky z Prešova. Do jámy lvové se odvážily české závodnice z klubů Sokola Královo Pole, Sokola Prahy VII., ZŠ Hostivař, Triumfu Praha a milevského RG Proactive.

V kategorii mladších nadějí startovala dvacítka závodnic (roč. nar. 1999 a 2000). Dvě milevské gymnastky Karolína Kreisslová a Natálie Křížová předvedly sestavy se švihadly a bez náčiní. Karolína se zařadila na dvanácté místo, Natálie byla patnáctá.

Juniorské závodnice mají před dubnovým mistrovstvím Evropy v německých Brémách plno práce s pilováním svých sestav, a tak nebylo divu, že se startovní pole juniorek vyšplhalo na devatenáct závodnic. Mimo kvalitních zahraničních gymnastek zde bylo vidět, jak pokračuje příprava českých juniorských reprezentantek Kateřiny Gerychové a Anny Šebkové.

Závod juniorek probíhal systémem jednotlivých náčiní, který bude praktikován i na evrospkém šampionátu. Milevská Kristýna Souhradová si vybrala míč a kužele. V sestavě s míčem chybovala a zůstala ve druhé desítce, v sestavě s kuželi i přes drobné chyby získala na tom, že zde byly na startu jen tři závodnice. A tak získala bronzovou medaili.

Důležitý start Kristýně ukázal, kde musí ještě v tréninku přidat, aby se dobře připravila na jarní mistrovské soutěže.

DANA VOJTOVÁ