Na tomto přeboru startovali i mladí závodníci z atletického oddílu TJ Chyšky.Z mladých chyšeckých atletů se nejvíce dařilo mladší žákyni Nině Bardové. Ta ve skoku vysokém svojí kategorie bojovala o titul krajské přebornice. To se jí však nepodařilo, výkonem 120 cm obsadila druhou příčku, vybojovala stříbrnou medaili a vytvořila si nový osobní rekord.

V šestém rozběhu na 60 m doběhla Bardová na druhém místě a novým osobním rekordem 9,35 sec. postoupila do finále „B“. V něm skončila na čtvrtém místě a časem 9,41 sec. obsadila celkové desáté místo. Třetí „osobák“ si Nina vytvořila ve skoku dalekém, když absolvovala pouze dva pokusy: skočila 363 cm a obsadila 12. místo.

Domů si přivezla medaili i starší žákyně Veronika Vostřáková. Ta v běhu na 1 500 m doběhla na třetím místě a časem 6:25,61 min. vybojovala bronzovou medaili. Chyšecká závodnice startovala i v běhu na 300 metrů. Ve druhém rozběhu vyhrála časem 48,71 sec. Tento čas však stačil pouze na celkové čtvrté místo. A byla z toho pouze medaile „bramborová“.

V krátkém sprintu Vostřáková nejprve v pátém rozběhu doběhla na čtvrtém místě a časem 9,16 sec. postoupila do finále „B“. V něm si vylepšila letošní maximum a časem 8,86 sec. doběhla na druhém místě. Celkově tak v běhu na 60 m obsadila osmé místo.

Pořadatel v kategorii mladšího žactva vyhodnocoval a odměňoval medailemi prvních pět soutěžících v každé disciplíně. Tak se stalo, že mladší žákyně Anna Kohoutová získala za čtvrté místo ve vrhu 3 kg koulí medaili. Výkon 6,76 m je jejím osobním rekordem.

Dlouho bojovala o 2. – 4. místo. Nakonec na ni zbyla pouze čtvrtá příčka. Úspěšná koulařka také startovala v běhu na 60 metrů. Ve třetím rozběhu skončila na šestém místě v čase 10,34 sec. a do finále nepostoupila.

V chyšecké minivýpravě startoval i mladší žák Vít Strouhal. Ve čtvrtém rozběhu na 60 m doběhl na třetím místě a dosaženým časem 9,28 sec. do finále nepostoupil. Chyšecký závodník si vyzkoušel i 60 m překážek. Ve druhém rozběhu doběhl na druhém místě a časem 13,13 sec. obsadil celkové deváté místo. Ve své třetí disciplíně, skoku dalekém, skončil na 13. místě výkonem 363 cm.

Mladí závodníci a závodnice z Čertovy hrbatiny si tak z pražského Strahova dovezli stříbrnou a bronzovou medaili, ale i medaili za 4. místo.

JOSEF FUKA