Na na bodový zisk hostí to ale nestačilo, Písek vyhrál 32:31. Po utkání odpověděla zklamaná Štěrbová na několik našich otázek.

S jakým cílem jste cestovaly k zápasu do Písku?

Věděly jsme, že nás tady čeká těžký zápas, vždyť přede dvěma týdny zde prohrála silná Olomouc. Určitě jsme sem nejely s tím, že jasně vyhrajeme. Pro nás byla povinnost získat dva body, takže jsme hodně zklamané, že pojedeme domů bez nich.

Jak jste se vy osobně vyrovnala s taktikou soupeře, když Iveta Luzumová na vás hrála osobní obranu?

V každém utkání nastane fáze, kdy na vás soupeř osobku vytáhne. To se stává velice často, takže už to není až tak překvapivé. Určitě nám to ale hodně narušilo rozehrávku.

Co tento výsledek pro vás nyní znamená?

Hodně nás zabrzdil. Teď máme větší bodový odstup na Slavii. Ale ona snad také někde klopýtne a my ji pak u nás doma porazíme. Nyní na nás bude větší tlak a už si nemůžeme dovolit prohrát další zápas. To by bylo zlé.

Slavii přivítáte na vašem hřišti ve Veselí. Budete se nějak speciálně připravovat na zápas s lídrem soutěže?

Já myslím, že se budeme připravovat stejně jako na každý jiný zápas, poctivě a velice zodpovědně. Spíš tam budou na hřišti obrovské nervy a emoce. Doufám, že nás domácí publikum hodně podpoří. Bude to pro nás výhoda a tento důležitý zápas určitě vyhrajeme.

Co říkáte atmosféře, která provázela tento zápas v Písku?

Byla zde super atmosféra. Znovu se potvrdilo, že interligová házená by se měla hrát v menších městech, kde takové zápasy lidi přitahují. Určitě se nám lépe hraje před zaplněným a hlučícím hledištěm, než když je v publiku jen několik desítek diváků.

Které z družstev podle vás vyhraje základní část Interligy?

Na to je těžké odpovědět, protože je před námi ještě dost zápasů. Samozřejmě, že bych si přála, aby to bylo Veselí, ale tipovat konkrétní tým se neodvážím. Hodně se to komplikuje. Písek prohraje v Jindřichově Hradci a vzápětí vyhraje nad Veselím… Nedokáži odhadnout, jak to bude nadále pokračovat.