V tabulce šesté družstvo Sokola Písek (16 bodů) sehraje své utkání zítra od 18 hodin na hřišti sedmých Michalovců (13 bodů). Souboj dvou sousedů v tabulce může být velice zajímavý. Zatímco před týdnem Písek vyhrál doma nad Veselím 32:31 a zajistil si tak cenné dva body v cestě za postupem do play off, Michalovce prohrály v Praze se Slavií 18:25.

Nejen tato porážka, ale i nevýrazný herní projev týmu a umístění ve druhé polovině tabulce soutěže vedly vedení tohoto slovenského celku k další změně na trenérském postu. Ukrajince Boryse Petrovského vystřídal slovenský trenér Dušan Daniš.

Navíc mají Michalovce početnou marodku, chybí jim hned jedenáct hráček: Kalaninová, Gregorčíková, Tobiášová, Szöllösiová, Obšatníková, Jenčíková, Kvetková a Rebičová, další házenkářky Nemčíková–Cinnová, Weibelová a Harišová budou týmu k dispozici až v příští sezoně.

Jak si písecký celek povede proti tak zdravotně zdecimovanému soupeři a na lavičce s novým trenérem, se dozvíme až v sobotu večer. „Uvidíme, jak se Michalovce s těmito ztrátami vyrovnají,“ řekl písecký trenér Jan Salač.

Věřme, že dobře rozjetý Písek předvede na hřišti soupeře dobrý výkon a hráčky udělají maximum pro to, aby na Slovensku bodovaly.