Nominace v jednotlivých kategoriích ankety:

DOSPĚLÍ – JEDNOTLIVCI

Marek Pohanka, karate (Budó škola KK Písek, oddíl bojových umění, loňský vítěz ankety, v roce 2009 dosáhl řady významných úspěchů, např. vybojoval 2. místo na mistrovství Evropy juniorů).

Jana Matlášková, cyklistika (TJ Spartak Písek – Galaxy CykloŠvec, dvojnásobná vítězka ME kategorie masters v silničním závodě jednotlivců a v časovce jednotlivců, vítězka Galaxy série 2009 v kategorii žen nad 35 let, vítězka JAL 2009 v silniční cyklistice).

Jan Zušťák, fotbal (kapitán třetiligového týmu FC Písek, který v minulém soutěžním ročníku obsadil 2. místo, nejlepší střelec ČFL).

Tereza Havelková, rybolovná technika (SK Casting Písek, reprezentantka ČR v kategorii žen, vítězka Pražského poháru, mistryně světa v mušce na cíl, bronzová v multi – zátěži a členka stříbného družstva ČR na MS 2009).

Eva Šacherlová, vodní motorismus (SK Motorsport Písek, na loňském mistrovství Evropy získala celkové 4. místo).

Anna Zástěrová, kanoistika (TJ Sokol Písek, 3. místo na mistrovství Evropy ve sprintu na divoké vodě v družstvech, 10. místo na mistrovství Evropy ve sprintu v individuálním závodě, 3. místo na MČR ve sprintu a 2. místo na MČR ve sjezdu).

Lucie Tollingerová, moderní gymnastika (RG Proactive Milevsko, získala bronzovou medaili za cvičení s kuželi na mistrovství ČR dorostenek).

Radek Šanda, rybolovná technika (SK Casting Písek, juniorský reprezentant ČR, mistr ČR v juniorech a první v mušce na cíl, člen vítězného družstva Ligy mládeže ČR, člen vítězného družstva ČR na MS juniorů ve Švýcarsku).

Matěj Kropáček, kanoistika (TJ Sokol Písek, 2 x 16. místo v individuálním závodě ve sjezdu a sprintu na ME, 2 x 4. místo na MČR).

Iveta Luzumová, házená (TJ Sokol Písek, nejlepší hráčka interligového družstva žen, druhá nejlepší střelkyně WHIL v sezoně 2008/2009).

Lada Karlová, moderní gymnastika (TJ Sokol Písek, 1. místo na MČR v sestavě s obručí, 2. místo na MČR juniorek ve víceboji, 3. místo na MČR juniorek v sestavě s míčem).

Milan Kučera, kanoistika (TJ Sokol Písek, 1. místo na MČR v raftingu – R6, 2 x 1. na Evropském poháru v raftingu ve sjezu R4, 2 x 1. na MS masters v K2 na 200 m a 2000 m, 2. v K1 na 2000 m, 3. na MS v maratonu na K2, 1. na ME masters v maratonu v K2 a 2. na K1).

Michal Fučík, atletika (TJ Chyšky, odbor ASPV, získal 2. místo na MČR v atletickém víceboji dorostenců a 4. místo v soutěži družstev).

MLÁDEŽ DO 15 LET

Luděk Soudný, karate (Budó škola KK Písek, oddíl bojových umění, na Grand Prix Ostrava vybojoval 1. a 2. místo, na Evropském poháru v Ústí nad Labem byl třetí).

Natálie Svobodová, plavání (PK Písek, 1. místo na letním mistrovství ČR na 100 m prsa st. žactva, 1. na zimním mistrovství ČR na 100 m prsa a 200 m prsa, byla zařazna do programu Sportovních center mládeže ČSPS pro rok 2009).

Magdaléna Krumpová, plavání (PK Písek, 2. na letním mistrovství ČR na 100 m motýlek st. žactva, byla zařazena do programu Sportovních center mládeže ČSPS pro rok 2009).

Tomáš Kracík, plavání (PK Písek, 1. místo na 100 m motýlek, 50 m motýlek a 200 polohový závod na Letním poháru ČR jedenáctiletých, 1. místo na 200 m polohový závod, 2. místo na 200 m polohový závod a 100 m motýlek na Zimním poháru ČR).

Filip Kracík, plavání (PK Písek, 2. místo na Letním poháru ČR jedenáctiletých na 50 m motýlek, 3. místo na 100 m pol. závod, 2. místo na 50 m motýlek a 3. místo na 100 m pol. závod na Zimním poháru ČR).

Vít Lednický, plavání (PK Písek, 2. místo na 200 m pol. závod a 3. místo na 50 m motýlek na Letním poháru ČR desetiletých, 3. místo na 50 m motýlek a 200 m polohový závod na Zimním poháru ČR).

Ludmila Korytová, moderní gymnastika (RG Proactive Milevsko, reprezentantka ČR, startovala na MS ve společných skladbách v Japonsku, kde získala 20. místo).

Filip Hlaváč, rybolovná technika (SK Casting Písek, juniorský reprezentant ČR, člen vítězného družstva na MČR juniorů 2009, 2. místo na nominačním poháru v juniorech, vítěz Pražského poháru, mistr světa v zátězi na cíl , 2. místo v zátěži dálce na MS, 3. místo v pětiboji na MS, člen vítězného družstva ČR na MS juniorů ve Švýcarsku)).

Kateřina Marková, rybolovná technika (SK Casting Písek, žákovská a juniorská reprezentantka ČR, členka vítězného družstva Ligy mládeže ČR, vítězka Pražského poháru juniorek, vítězka mezinárodního závodu ve Vídni, členka vítězného družstva ČR juniorek na MS, 3. místo v zátěži na cíl a 3. místo v zátěži do dálky na MS ve Švýcarsku).

Libuše Staňková, Alkampf– Jitsu (TJ Sokol Písek, získala 1. místo na MČR juniorek v Alkampf–Jitsu Fighting, 3. místo na MČR v Jiu–Jitsu).

Vojtěch Včelička, Alkampf– Jistu (TJ Sokol Písek, získal 2. místo na MČR juniorů v Alkampf–Jitsu Fighting, 2. na MČR juniorů v Jiu–Jitsu.

Jan Voráček, Alkampf–Jitsu (TJ Sokol Písek, 1. místo na M ČR juniorů v Alkampf–Jitstu Fighting, 1. místo na MČR juniorů v Jiu–Jitsu).

Petr Bareš, atletika (TJ Chyšky, odbor ASPV, byl 1. na MČR ČASPV v šestiskoku a 2. ve skoku vysokém, na halovém MČR byl 11. ve skoku dalekém, na halovém KP 1. místo ve skoku vysokém a skoku dalekém, závodil za atletický oddíl TJ Chyšky).

KOLEKTIV

Budó škola KK Písek – oddíl bojových umění (členové oddílu vybojovali v loňském roce na mezinárodních i tuzemských soutěžích celkem 147 medailí).
TJ Spartak Písek – Galaxy CykloŠvec, cyklistika (4. místo v celkovém pořadí Galaxy série 2009 v kategorii družstev, 6. místo v seriálu Jihočeské amatérské ligy družstev v silniční cyklistice).

Družstvo mladších žáků FC Písek, fotbal (po podzimní části České divize mladších žáků je družstvo na 1. místě).

SK Casting Písek, rybolovná technika (členka klubu Tereza Havelková je reprezentantkou ČR a loňskou mistryní světa v kategorii žen, Kateřina Marková je členkou družstva ČR v juniorkách).

TJ Sokol Písek, házená (interligové družstvo žen, 8. místo ve WHIL, 4. v MČR v sezoně 2008/2009, 3. v Českém poháru žen, v sezoně 2009/2010 postup až do 3. kola Challenge Cupu).

TJ Sokol Písek, basketbal (družstvo kadetů U–16 obsadilo v sezoně 2008/2009 v extralize 2. místo, na MČR vybojovalo 4. místo).

TJ Sokol Písek, frisbee (družstvo Písku obsadilo v sezoně 2008/2009 2. místo na MČR).

TJ Chyšky, odbor ASPV – Lucie Holánová a Markéta Jakešová, družstvo starších žákyň (1. místo na MČR v atletice ČASPV, 1. místo v krajském přeboru ČASPV v atletickém víceboji družstev).

Odbor ASPV při TJ Chyšky – družstvo mladších žáků (1. místo v okresním přeboru ČASPV ve florbale, 1. místo v krajském přeboru ČASPV ve florbale).

TRENÉR

Karel Kolerus, Budó škola KK Písek – oddíl bojových umění (je závodníkem ČSKe a reprezentantem S. K. I. F. mezinárodní organizace shotokan karatedo ČR v kategorii masters, v žebříčku mužů nad 35 let v ČR je na 5. místě).

Ladislav Včelička, TJ Sokol Písek, bojová umění Alkampf–Jitsu a Jiu–Jitsu (za tři roky dokázal v TJ Sokol Písek vybudovat oddíl, který má v současnosti 90 členů, jeho svěřenci vloni získali tři tituly mistra ČR).

Lenka Karlová, TJ Sokol Písek, moderní gymnastika (trenérka moderní gymnastiky, v roce 2009 získala její svěřenkyně na MČR v kategorii juniorek 2. místo ve víceboji, titul mistryně ČR v sestavě s obručí a 3. místo v sestavě s míčem).

Josef Fuka, TJ Chyšky, atletika (jeho svěřenci získali na MČR ČASPV v atletice 2 zlaté a 2 stříbrné medaile, na MČR družstev v atletice bronz. Zlaté, stříbrné a bronzové medaile vybojovaali také v krajských přeborech ČASPV).

Jan Salač, TJ Sokol Písek, házená (trenér interligového družstva žen, který v loňském roce dovedl své svěřenkyně až do 3. kola Challenge Cupu, tým obsadil ve WHIL 8. místo a 3. místo v Českém poháru, v letošní sezoně je zatím šestý).

VSTUPENKY

Zájemci o vstupenky na slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Písecka 2009 si je mohou vyzvednout (zdarma) v kanceláři OSS ČSTV v Písku nebo v redakci Píseckého deníku.