Iveta Luzumová (20) střílela důležité góly do soupeřovy branky (8), Adéla Arnicanová (26) naopak v domácí brance zlikvidovala hned několik velkých šancí hráček Veselí. Po vítězném utkání byly obě s výsledkem velice spokojené.

Vyhrály jste nad velice silným soupeřem. Co tento výsledek pro vás znamená?

I. Luzumová: Jsou to pro nás další dva získané důležité body v boji o postup do play off, které by nám už nemělo uniknout. A znovu se v tomto zápase potvrdilo, že na domácím hřišti můžeme porazit prakticky každého soupeře.

A. Arnicanová: Nebylo to lehké utkání, neboť Veselí má v týmu velice zkušené hráčky. Holky ale ke konci zápasu skvěle bránily a hodně mi pomohly. Utkání jsme šťastně dovedly do vítězného konce a jsme za to všechny moc rády. Utkání mělo skvělou atmosféru, o kterou se postarali fanouši obou celků.

Jak se vám hrála osobka na Helenu Štěrbovou?

I. Luzumová: Stálo mě to hodně sil. Ona není typem hráčky, která by jen stála na místě a sledovala dění na hřišti. Je neustále v pohybu, takže je velice těžké být s ní neustále v kontaktu. Ale na druhou stranu je pak více prostoru na šesti metrech. Myslím, že jsme to zvládly dobře tím, že jsme Štěrbovou odřízly, to bylo klíčové v tomto velice těžkém zápase, na který jsme se po taktické stránce velmi dobře připravily.

V závěru střetnutí, kdy se lámal chleba, jste na útočící soupeřky vytáhla několik skvělých zákroků a zabránila jim ve skórování. Jak jste vnímala podporu skandujícího domácího publika?

A. Arnicanová: Atmosféra v hledišti byla parádní. To se člověku hned chytá lépe. vyhrály jsme díky výborné hře celého našeho týmu. Byla jsem hodně vyhecovaná a jsem ráda, že jsem ty těžké střely chytla a že jsme nakonec vyhrály.

Po Olomouci jste porazily i tým Veselí. Co to pro vás znamená?

I. Luzumová: Jsou to super výsledky. A je vidět, že v Písku se tuto sezonu hraje velice kvalitní házená. Celé družstvo šlo výkonnostně nahoru.

A. Arnicanová: Jak už bylo řečeno, u nás můžeme porazit kohokoliv. Na každém zápase je tady skvělá atmosféra a soupeři to zde mají hodně těžké.

Nyní vás čekají dva zápasy na Slovensku, v Michalovcích a v Bratislavě s ŠKP. Je toto vítězství pro vás povzbuzením do těchto duelů?

I. Luzumová: Určitě. Před zápasem s Veselím nám trenér řekl, že to pro nás bude po psychické stránce lepší do dalších kol. Kdybychom jeli na Slovensko po prohraném zápase, nebylo by to dobré, takhle to bude mnohem lepší. Nejsme pod velkým tlakem, protože postup do play off už máme prakticky jistý.

A. Arnicanová: Souhlasím s Ivetou. Řekla bych to samé. Na Slovensku se pokusíme uhrát co nejlepší výsledky.