Nejen o tomto zápase jsme hovořili s trenérem píseckého družstva Janem Salačem.

Poslední utkání podzimu jste sehráli loni v listopadu doma proti Slavii. Trénovali jste i přes vánoční a novoroční svátky?

Až do Vánoc jsme trénovali třikrát týdně, kdy jsme se zaměřili hlavně na kondici. Přes svátky jsme z různých důvodů museli od přípravy upustit. Pro hráčky bylo volno příjemné, protože některé si vyléčily drobné šrámy, další zase byly nemocné, takže by stejně nemohly trénovat. Já jsem ale z toho moc velkou radost neměl.

Znovu jsme se sešli až v pátek 1. ledna, tedy den před semifinále Českého poháru žen proti Veselí nad Moravou, které se hrálo v Praze. Bohužel Tereza Cejpová si obnovila zranění kolene a Iveta Luzumová měla problémy s kotníkem. Přesto k pohárovému zápasu nastoupila, ale trochu jsem ji šetřil, stejně jako Michaelu Borovskou, která se vrátila do týmu po dlouhodobém zranění.

Zahrála si i Pavla Janoušková, která je po operaci kolena rovněž již zdravotně v pořádku. Co se týká přípravy na druhou polovinu sezony, jsem spokojen jen na půl.

Jaký byl semifinálový duel proti Veselí?

V pozápasovém televizním rozhovoru jsem řekl, že jsem hlavně rád, že se nám žádná hráčka nezranila. Do utkání jsme šli naplno, i když jsem šetřil Luzumovou i hráčky, které se vrátily po zranění. Dlouho jsme drželi se soupeřem krok, dařilo se brankářce Arnicanové, výsledek byl dlouho na vážkách.

Jenomže se opět ukázalo, že Veselí je, co se týká zkušenosti hráček, docela někde jinde než my. Začali jsme dobře, vedli jsme 5:1, ale pak jsme se dopustili několika technických chyb, které vyplynuly z naší nevyhranosti. A soupeř toho náležitě využil.

Výsledek se tahal dost dlouho, ale posledních deset nebo patnáct minut nám Veselí odskočilo a nakonec vyhrálo 31:25. Utkání mělo podobný průběh jako interligový duel na hřišti ve Veselí, kde jsme dokonce jednu chvíli vedli, ale pak nám domácí celek dal lekci z produktivity. I přes porážku v pohárovém semifinále jsem byl s výkonem družstva spokojen. Naše hra byla velice slušná a myslím si, že na tom se dá nyní stavět.

Dnes vás čeká podzimní dohrávka s týmem Šaľy. Jak jste se v týdnu připravovali na tohoto soupeře, který je v tabulce hned za vámi se ztrátou jednoho bodu?

Kvůli studijním povinnostem chyběla na pondělním tréninku Alena Stellnerová, ve středu ze stejných důvodů absentovala Iveta Luzumová. Je zkouškové období a počet chybějících hráček bude asi více. Z toho samozřejmě nejsem šťastný, ale co se dá dělat. Příprava na sobotní zápas probíhala, to ano, ale nebyla optimální.

S jakým výsledkem budete po tomto zápase spokojen?

Já myslím, že si můžeme na slovenského soupeře věřit. Vždy jsem optimistou, takže i před zápasem v Šaľe věřím ve výhru. Musíme se hlavně vyvarovat technických chyb. A kdyby Adéla Arnicanová zachytala jako v pohárovém zápase proti Veselí, tak by to bylo výborné. Věřím, že se Michaela Borovská vrátí do své dřívějí střelecké formy a svými góly pomůže družstvu uhrát co nejlepší výsledek.

Doufám, že všechny naše hráčky předvedou výborný výkon a soupeře hodně potrápí. K dispozici by měla být i Martina Crhová, která u nás hostuje z Mostu. Hlavně, abychom do se do Šaľy vůbec dostali, protože předpověď počasí na víkend je děsivá. Má napadnout spousta sněhu, jak v České republice, tak i na Slovensku, a nikdo nedokáže odhadnout, jak budou cesty vypadat. Mám z toho docela velký strach. No, uvidíme…