V kalendáři jsou fotografie úspěšných minulých i současných sportovců Dukly Praha, jejichž autorem je náš přední fotograf Jan Saudek.

Ve vydaném kalendáři, který vyšel jen v omezeném nákladu a je neprodejný, ke své práci Jan Saudek uvádí: „Jsem šťastný, že jsem i podruhé mohl potkávat lidi, co opravdu něco umí. Byla to pro mě velká výzva, ale jestli fotografie obstojí, to ukáže až čas. Jedno však vím jistě: Každý jeden z těch, co v kalendáři jsou, už ve svém obstáli.“

Na stránkách nového kalendáře figurují bývalí i současní olympijští vítězové, mistři světa, mistři Evropy či další úspěšní čeští reprezentanti.

Jsou mezi nimi například lyžařka Kateřina Neumannová s dcerou Luckou, dále atleti – oštěpařka Dana Zátopková, desetibojař Roman Šebrle, výškař Tomáš Janků, tyčkařka Kateřina Baďurová, dvoubob Jan Stokláska a Ivo Danilevič, lyžařské akrobatky Šárka a Nikola Sudovy (jízda v boulích), dráhoví cyklisté Martin Bláha a Jiří Hochmann.

Dále taképarašutisté Jindřich Vedmoch, Hynek Tábor, Oldřich Šorf, Jakub Pavlíček, Libor Jiroušek, Čestmír Zítka, Petr Směšný a Ivan Hovorka, moderní pětibojař Ondřej Polívka, čtyřkajak Jan Andrlík, Jan Souček, Jan Štěrba a Ondřej Horský, skifař Ondřej Synek, veslař Václav Chalupa, sportovní střelci David Kostelecký (trap), Michaela Musilová (pistole), Miroslav Januš (běžící terč) a také ředitel ASC Dukla Jaroslav Priščák.

JOSEF FUKA