Po únorovém Mistrovství Evropy v Paříži, kde vybojoval v juniorské kategorii v kumite –55 kg stříbrnou medaili a tím i titul vicemistra Evropy, pokračoval ve výborných výkonech i v dalším průběhu sezony.

V seriálu závodů Central Europen Karate League, který je sestaven ze závodů v Polsku (Lodž), na Slovensku (Bratislava), v Maďarsku (Budapešť) a v ČR (Hradec Králové a Plzeň), obsadil mezi juniory 3. místo jak v kata, tak i v kumite. Ve své váhové kategorii vyhrál tři ze čtyř započítávaných závodů.

V Maďarsku v disciplíně kata muži obsadil dokonce stříbrnou příčku a nechal za sebou i dva soupeře z absolutní české katařské špičky.

V závěru letošního roku se Marku Pohankovi podařilo na prosincovém mistrovství ČR, které se konalo v Ústí nad Labem, vybojovat titul Mistra ČR jak v kata, tak i v kumite. Svou sbírku mistrovských titulů tak zkompletoval na osm.

Zúročil tak svou náročnou letní a podzimní přípravu a po zdravotních problémech na mistrovství světa v Maroku dokázal, že je v současnosti nejlepším juniorem Českého svazu karate. Zaslouženého ocenění za výsledky v letošním roce se mu od ČeSK dostalo při IV. noci mistrů, která se konala 19. 12. v Top Hotelu Praha.