Na tomto vítězství se jistě podepsal jejich famózní postup až do finále Davisova poháru, kde prohráli se Španělskem 0:5. Jedním z hráčů českého týmu je i Lukáš Dlouhý z Písku.

Ten přivezl na Štědrý den ukázat stříbrný Davisův pohár, který v Barceloně převzali všichni naši hráči za druhé místo. Při návštěvě rodného Písku poskytl Lukáš Dlouhý (26 let) Deníku následující rozhovor.

Jaký bude váš letošní Štědrý den?

Za chvíli půjdeme na oběd, poté se budu dívat doma na pohádky. A pak to bude klasika: štědrovečerní večeře, rozbalování dárků a poté se budu znovu dívat na televizní pohádky.

Chtěl jste dostat pod stromeček nějaký konkrétní dárek?

Ono je to se mnou docela těžké, protože já si kupuji věci, které potřebuji, v průběhu celého roku. Ale určitě rodina něco vymyslela a Ježíšek mi pod stromeček něco pěkného nadělí (smích).

Co říkáte vítězství českých tenistů v anketě Sportovec roku v kategorii kolektivů?

Bylo to velké překvapení, protože přece jenom, v Čechách jsou prioritními sporty fotbal a lední hokej. Měli jsme tak trochu kliku, protože čeští fotbalisté i hokejisté neměli letos zrovna moc úspěný rok. My jsme naopak uhráli nejlepší výsledek za posledních devětadvacet let, takže naše prvenství v anketě je asi zasloužené.

Do rodného Písku jste přivezl ukázat stříbrný Davisův pohár. Je to svým způsobem vánoční dárek pro vaši rodinu?

Rodiče byli v Barceloně a viděli celé finále Davisova poháru, takže měli možnost si prohlédnout i stříbrný pohár, který jsme dostali za druhé místo. Přestože jsme proti Španělům neuspěli, měli z druhého místa našeho týmu velkou radost.

Teď jsem přivezl pohár domů do Písku, abychom se na něj všichni podívali, včetně mých kamarádů a známých a v kruhu rodinném zhodnotili tuto sezonu (smích). Uděláme rodinné sezení a budeme si povídat.

Když už jste to nakousl, jaká tedy pro vás byla letošní tenisová sezona?

Určitě to byla nejlepší sezona v mé dosavadní kariéře. Vyhrál jsem dva grandslamy ve čtyřhře a zahrál jsem si finále Davisova poháru. Co víc si člověk může přát?

Jaký bude příští rok 2010?

Uvidíme, co se bude dít. Hlavně, aby mně sloužilo zdraví a dařilo se mi na kurtě. Určitě by nebylo špatné vyhrát opět nějaký grandslamový turnaj a v Davisově poháru se dostat hodně daleko. Třeba zase do finále.

A jaký je váš nejbližší tenisový program?

V pondělí 28. prosince odlétám do australského Brisbane a 18. ledna již začíná Australian Open.